Jak zrobić kurczaka wielkanocnego z papieru?

kurczak-z-kartonuChociaż na kilka dni przed świętami wielkanocnymi zazwyczaj mamy na głowie wiele obowiązków, to warto znaleźć czas na przygotowanie oryginalnych ozdób. Dzięki takim dekoracjom będziemy mogli zadbać o efektowny wystrój stołu lub okna. Co więcej, tworzenie zwierzątek z wydmuszek czy wielkanocnych stroików z makaronu na pewno przypadnie do gustu przede wszystkim dzieciom – warto więc zachęcić je do udziału w tworzeniu tego rodzaju dekoracji na święta wielkanocne.

Obok ozdób z masy solnej czy z bibuły bardzo popularne są dekoracje z papieru. Ich tworzenie jest możliwe przede wszystkim dzięki sztuce origami, które jest sztuką składania papieru pochodzącą z Chin. Punktem wyjścia w tworzeniu wielkanocnych ozdób z papieru może być nawet zwykła papierowa kartka.

Jeśli jednak chcemy, by stworzony przez nas kurczak czy zając z papieru były nieco bardziej trwalszymi ozdobami, wówczas warto sięgnąć po blok techniczny. Kurczaczek wielkanocny z papieru jest dość prostą w wykonaniu ozdobą, która z całą pewnością rozjaśni nasz świąteczny stół. Jego zrobienie powinno nam zająć kilkadziesiąt minut, ale na początku czas ten może się nieco wydłużyć, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Do zrobienia niewielkiego kurczaka z papieru będziemy potrzebować karteczki o wymiarach około 3,5 na 5,5 cm. Takie karteczki należy poskładać wzdłuż dłuższego boku, a następnie znów złożyć na pół. Następnie kartki rozkładamy i składamy do środka zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Tak przygotowane karteczki należy złożyć zewnętrznymi rogami do środka, starając się wepchnąć ich końce w szczelinę kolejnych karteczek. Wielkanocny kurczak z papieru powinien składać się z około piętnastu-szesnastu rzędów – najlepiej jest je wykonać z żółtych karteczek. Natomiast grzebień i dziób można wykonać z czerwonych karteczek – dzięki temu nasz kurczak będzie bardziej realistyczny. Nie zapomnijmy także o wykonaniu oczu kurczakowi – można je zrobić z czarnych karteczek, ale jeśli nie będziemy takich posiadać, wystarczy, że sięgniemy po czarny flamaster. Z pozostałych kartek papieru należy wykonać skrzydełka i doczepić je kurczakowi, najlepiej przy pomocy mocnego kleju. W ten sposób powstaje ciekawa świąteczna dekoracja.

Wielkanocne ozdoby z papieru są stosunkowo łatwe do wykonania, a dzięki temu w kilka chwil możemy uzyskać naprawdę efektowne dekoracje, które bez obaw możemy wykorzystać do przystrojenia świątecznego stołu, ale nie tylko. Ozdoby z papieru bardzo ładnie będą prezentować się także na okiennym parapecie – mogą więc pojawić się w kuchni, salonie czy w każdym innym pomieszczeniu naszego mieszkania.

(Visited 1 490 times, 6 visits today)