Jak zrobić kucyk z podniesioną grzywką?

kucyk-z-podniesiona-goraMocno uniesione kosmyki na czubku głowy stanowią jeden z najświeższych trendów proponowanych nam przez stylistów i kreatorów fryzur. Takie uczesania są niezwykle modne, dlatego jeśli chcemy poczuć się wyjątkowo na weselnym przyjęciu, możemy zdecydować się na kucyk z podniesioną grzywką. Tego rodzaju fryzura może stanowić świetną alternatywę przede wszystkim dla klasycznych upięć z długich włosów i śmiało można ją polecić nowoczesnym, dynamicznym i odważnym kobietom.

Trzeba jednak dodać, że takie uczesanie nie będzie odpowiednie dla wszystkich kobiet – panie, które posiadają szczupłą i pociągłą twarz raczej powinny zrezygnować z unoszenia kosmyków u nasady, gdyż w ten sposób jedynie wydłużą optycznie swoją buzię.

Optyczne wrażenie push-upu na głowie najlepiej osiągnąć poprzez odpowiednie natapirowanie włosów. Tak efektowna fryzura nie wymaga specjalnie długich włosów – można ją bez większych problemów wykonać z włosów długich bądź sięgających do ramion. Sekret właściwie zrobionego kucyka z podniesioną grzywką tkwi przede wszystkim w odpowiednim natapirowaniu włosów. Włosy należy rozdzielić w ten sposób, aby mieć swobodny dostęp do pasm znajdujących się z przodu głowy, które chcemy natapirować. Jeśli tapirujemy czubek głowy, wówczas najlepiej przesunąć wszystkie kosmyki z przodu na czoło. Wydzielamy stopniowo pasmo po paśmie i spryskujemy je delikatnie mocnym lakierem utrwalającym. Następnie gęstym grzebieniem zaczesujemy włosy drobnymi ruchami od końców, aż do nasady. Końce włosów należy pozostawić jednak gładkie (te, z których wykonamy następnie kucyk). Tak samo postępujemy z wszystkimi pasmami znajdującymi się z przodu głowy.

Gdy skończymy tapirowanie, wówczas możemy przystąpić do wykonania kucyka. Włosy zbieramy z tyłu głowy i spinamy gumką bądź spinką w klasyczny kucyk. Wierzch fryzury delikatnie przygładzamy szczotką. Najlepiej do tego celu użyć szczotki z włosia, która nie będzie rozczesywać włosów, lecz je wygładzać. Gotowego kucyka z podniesioną grzywką wystarczy jeszcze tylko polakierować.

Kucyk z podniesioną grzywką to proste uczesanie, które znakomicie sprawdzi się na wyjątkowe okazje. Taką fryzurę można sobie sprawić chociażby na wesele, ale oczywiście nie tylko. Jeśli chcemy nadać uczesaniu nieco bardziej wyrafinowanego charakteru, wówczas fryzurę możemy dodatkowo ozdobić dekoracyjną opaską. Do takiego uczesania świetnie będą pasować także inne dodatki – należy jednak dobierać je ostrożnie i mieć na uwadze charakter kreacji, którą zamierzamy włożyć.

(Visited 699 times, 8 visits today)