Jak zrobić księgę z podziękowaniami?

Jak zrobić księgę z podziękowaniamiPodczas różnych ważnych imprez gospodarze słyszą wiele miłych słów od zaproszonych gości, jednak trudno wszystkie zapamiętać, zwłaszcza jeśli na przyjęciu jest wiele osób. Właśnie dlatego bardzo dobrym pomysłem jest przygotowanie księgi pamiątkowej, w której każdy może napisać coś od siebie.

Dość często para młoda robi upominki dla gości weselnych, żeby wyrazić wdzięczności za ich przybycie. Warto też poświecić chwilę czasu na wykonanie księgi ślubnej. Podczas przyjęcia weselnego kładzie się ją w jakimś widocznym miejscu, tak żeby każdy z gości mógł napisać kilka słów. Zwykle dziękują oni za zaproszenie oraz życzą szczęścia i miłości. Niektóre wpisy są krótsze, inne całkiem długie, jedne poważne, a inny zabawne. W każdym razie jest to wspaniała pamiątka dla młodej pary. Nowożeńcy składający po weselu podziękowania za otrzymane prezenty, powinni wspomnieć również o tym, że są wdzięczni za urocze wpisy. Oczywiście można przygotować także księgę komunijną lub związaną z chrztem, bierzmowaniem, obchodzeniem okrągłej rocznicy ślubu czy urodzin. Potem warto powklejać jeszcze zdjęcia z imprezy.

Jak zrobić księgę, w której goście będą mogli wpisywać podziękowania za zaproszenie na przyjęcie oraz życzenia? Bardzo ciekawie wyglądają albumy w drewnianych oprawach. Wymaga to odpowiedniego przygotowania dwóch desek, wywiercenia w nich otworów, następnie zrobienia takich samych otworów w kartkach i przewiązaniu wszystkiego rzemykiem. Jeśli ktoś posiada ku temu zdolności może coś wyrzeźbić na okładce. Natomiast można również kupić blok techniczny, porozdzielać wszystkie kartki, a następnie zrobić w nich po dwa otwory. Potem wystarczy przeciągnąć przez nie ozdobną tasiemkę i zawiązać ją z przodu w formie kokardki. Oczywiście koniecznie trzeba ozdobić pierwsza stronę. W tym celu wykorzystuje się farby, brokat, kolorowy papier, złotko i sreberko, cekiny itp. Żeby księga był trwalsza okładkę wykonuje się z tektury, na którą można przykleić białe kartki z bloku i wtedy dopiero dekorować. Należy chwilę się zastanowić jak zatytułować księgę. Co prawda wymaga to wszystko trochę pracy i cierpliwości, ale za to potem można zachować na zawsze życzenia i podziękowania dotyczące wyjątkowej uroczystości.

(Visited 214 times, 1 visits today)