Jak zrobić kasetkę na kosmetyki?

pudelko-na-kosmetykiKażda kobieta używa wielu kosmetyków, które na ogół są przechowywane w łazience. Jeśli jednak chcemy mieć poczucie porządku i zorganizowania, wówczas warto pokusić się o samodzielne wykonanie kasetki na kosmetyki. Takie pudełeczko można postawić w dowolnym miejscu łazience, zyskując tym samym oryginalną i efektownie prezentującą się ozdobę. Pudełko na kosmetyki może być tak samo urokliwą dekoracją, jak ozdoby na kafelki czy plakaty i fototapety łazienkowe.

Stworzenie takiego przedmiotu na pewno nie zajmie nam wiele czasu, a dzięki temu uzyskamy bardzo miły dla oka drobiazg.

Do wykonania ozdobnej kasetki na kosmetyki będziemy potrzebować pudełko (jego wielkość warto dokładnie przemyśleć – im więcej kosmetyków będziemy chcieć schować do środka, tym większy rozmiar pudełka powinniśmy wybrać), nożyczki, kolorowy papier (można go poszukać na stoiskach z artykułami do pakowania prezentów), bezbarwną taśmę klejącą, mocny klej oraz dodatkowe ozdoby (tasiemki, sztuczne kwiaty, błyszczące cekiny lub perełki). Na początku należy przyciąć pudełko od góry, aby uzyskać pożądaną wysokość kasetki. Zewnętrzną stronę pudełka należy okleić dekoracyjnym papierem. Jeśli chcemy, by nasza własnoręcznie wykonana kasetka na kosmetyki harmonijnie współgrała z łazienkowym wnętrzem, wówczas papier warto dobrać w takiej samej kolorystyce, w jakiej urządziliśmy łazienkę.

Co więcej, jeśli w łazience dominują na przykład morskie motywy, możemy poszukać papieru o takich samych wzorach. Kiedy okleiłyśmy już zewnętrzną część pudełka, wówczas należy przystąpić do wyłożenia jego wnętrza. W tym celu również można posłużyć się dekoracyjnym papierem do pakowania prezentów bądź wyścielić dno pudełka miękką, kolorową serwetką. Na końcu pozostaje nam jeszcze przyozdobienie kasetki na kosmetyki. Kolorowe cekiny, perełki czy kwiatki należy przykleić przy pomocy mocnego kleju. Jeśli nie chcemy, by pudełko zostało nieestetycznie pobrudzone klejem, wówczas możemy sięgnąć po dwustronną taśmę, która w tej roli powinna sprawdzić się znakomicie. Dzięki niej na pudełku nie znajdzie się nawet najmniejszy ślad po kleju.

Własnoręcznie wykonana kasetka na kosmetyki, która stanie w łazience z całą pewnością będzie dla nas powodem do dumy. Samodzielnie możemy wykonać także wiele innych łazienkowych dekoracji – w tym celu wystarczy sięgnąć po pomysły na dekoracje zrób to sam. Dzięki takim akcesoriom nasze łazienkowe wnętrze nabierze wyjątkowego oraz niepowtarzalnego charakteru. Dekorując łazienkę warto pomyśleć także o zakupie ozdobnych świec, wazonów czy figurek do łazienki.

(Visited 34 times, 1 visits today)