Jak zrobić kartkę na imieniny?

kartka-imieninowa-zrob-to-samWiększość z nas współcześnie nie myśli już o korzystaniu z tradycyjnych form przekazywania sobie życzeń. Tradycyjnie pocztą, w niektórych sytuacjach jeszcze tak, ale pod warunkiem, że można to zrobić przez Internet nie wychodząc z domu. Oczywiście i takie możliwości poczta udostępniła i na różne okazje za kilka złotych możemy w taki oto bardzo wygodny sposób przesłać kartkę na imieniny dla Katarzyny i wielu innych solenizantek. Niezaprzeczalnie sposób bardzo wygodny i interesujący, ponieważ można dobrać własną czcionkę tekstu jak też użyć własnego szablonu kartki. A gdyby tak samodzielnie przygotować kartkę?

Może ktoś sobie pomyśleć, że takie rzeczy to tylko dzieci na technice w szkole robią. Otóż nie, dzisiaj powróciły do łaski wszelkie bibeloty i ozdoby hand made i to własnoręcznie robione w domu. Przecież chodzi o to by mieć frajdę podczas zajęć no i wykonać coś co da nam dużą satysfakcję. Z pewnością kartka na imieniny dla kogokolwiek, zrobiona samodzielnie bardziej cieszy niż ta kupiona przelotem w markecie podczas zakupów. Jak zrobić kartkę krok po kroku? Nie jest to trudne zadanie, wystarczy tylko wybrać szablon, dobrać ozdoby tekst życzeń pasujący do imienia i osobowości solenizantki bądź solenizanta. Istnieje wiele sposobów na okolicznościową kartkę oryginalną i z ciekawym motywem, przygotowaną bez specjalnych trudności i zabiegów.

Kartka na imieniny z kwiatem

Potrzebne rzeczy:

  • Nożyczki
  • Ołówek
  • Nożyk do cięcia
  • Kalka
  • Blok techniczny
  • Błyszczący karton A4 w dowolnym kolorze
  • Klej
  • Szablony – wzory dwóch dowolnych kwiatów

Na początek należy wyszukać dwa odpowiednie szablony kwiatowe. Powinny być jednakowej wielkości i pasować do siebie wizualnie. Następnie je drukujemy. Przy pomocy kalki i ołówka przenosimy motyw kwiatów na karton z bloku technicznego. Po czym bardzo dokładnie wycinamy je przy pomocy precyzyjnych nożyczek lub też ostrego nożyka. Należy dołożyć wszelkich starań by udało się wyciąć dokładnie wszelkie niewielkie przestrzenie. Im staranniej uda się to zrobić, tym lepszy efekt osiągniemy. Wycięte motywy przeprasowujemy żelazkiem a następnie przyklejamy jeden na wierzchu złożonego kartonu, drugi w środku. Dla uzyskania fajnych efektów można użyć kolorowego bloku technicznego i innych dodatkowych ozdób jak brokat czy też elementów kolorowych wstążek. Zawsze pamiętamy by zostawić odpowiednio dużo miejsca na tekst życzeń dla solenizantnki lub solenizanta.

(Visited 302 times, 1 visits today)