Jak zrobić kartkę dla babci?

laurka-dla-babciSłowo babcia większości z nas kojarzy się z ciepłem, miłością oraz troską. Babcia zawsze wysłucha, kiedy mamy kilka lat weźmie nas na kolana i przeczyta tyle bajek, ile tylko chcemy, nakarmi łakociami, zaśpiewa starą piosenkę, której słów nie pamięta ani mama, ani tata. Pocałuje, pocieszy, doradzi. Podzieli się życiowym doświadczeniem, czasami trochę nas skarci, ale tylko delikatnie. Kto jak kto, ale ona zasługuje na wspaniały prezent. I to nie tylko z okazji swojego święta.

Babcia schowa zrobioną przez Ciebie laurkę do starego pudełka na ważne drobiazgi, albo wystawi ją w najładniejszym miejscu domu. Takim prezentem sprawisz jej ogromną przyjemność. A więc do dzieła!Laurka dla babci zrób to sam od przedszkolaka

Co będzie nam potrzebne: kolorowy blok techniczny, klej i nożyczki, modelina, barwne tasiemki, brokat.

Przygotowanie: Z czerwonej kartki papieru wycinamy serce, które będzie się składać na pół. Możemy skorzystać z gotowego szablonu. Karton zdobimy brokatem i modeliną. Możemy wykorzystać także pocięte barwne tasiemki lub wstążki.

Kartka dekorowana bibułą

Co będzie nam potrzebne: bibuła, arkusz kartonu, nożyczki, dobry klej, flamastry.

Przygotowanie: Karton wielkości A4 zegnij na pół. Zewnętrzną część kartki obklej bibułą. Pocztówkę ozdób napisem: „Wszystkiego Najlepszego”, „Z okazji Dnia Babci” lub innym. Ułóż życzenia i zapisz je w wewnętrznej części kartki.

Serduszko obklejane bibułą

To sprytne połączenie dwóch poprzednich form laurek. Wygląda bardzo efektownie i jest proste w wykonaniu.

Co będzie nam potrzebne: arkusz z bloku technicznego, czerwona bibuła, klej.

Wykonanie: Bibułę dzielimy na małe kawałeczki. Odkładamy na bok. Z bloku technicznego wycinamy serce. Smarujemy je klejem z jednej strony. Naklejamy kawałki bibuły. Z drugiej strony umieszczamy wierszyk z życzeniami.

Pomysłów na prezenty dla babci nie brakuje. Zamiast laurki możemy wykonać śliczne papierowe kwiaty, ładną ramkę na zdjęcie z wnukiem lub zdobioną szkatułkę na biżuterię.

(Visited 55 times, 1 visits today)