Jak zrobić girlandę z kwiatów?

samodzielne-wykonanie-girlandy-slubnejDzięki girlandom z kwiatów możemy stworzyć piękne i niepowtarzalne dekoracje budynków, drzwi, filarów, balustrad, okien czy wnętrz. Girlandy idealnie sprawdzą się jako element dekoracji ślubnej, gdyż wysubtelniają a zarazem nadają ślubnego charakteru. Wbrew pozorom, wcale nie są trudne do zrobienia. Girlandę możemy wykonać z różnych materiałów, pięknie wyglądają zwłaszcza zrobione z kwiatów żywych bądź sztucznych. Pamiętajmy jednak o zasadzie „co za dużo, to niezdrowo”! Jeżeli chcemy, aby girlanda nadała uroczystego charakteru i wyglądała delikatnie, stając się przy tym elementem, który przykuwa wzrok i upiększa a nie oszpeca, musimy dobierać materiały z umiarem i wyczuciem. Nie wybierajmy wielu rodzajów kwiatów w różnych kolorach, bo nie chodzi nam przecież o uzyskanie pstrokatego efektu. Najlepiej wybrać jeden rodzaj. Polecamy np. subtelne białe lilie. Taka girlanda świetnie sprawdzi się przy dużych drzwiach frontowych. Do ozdobienia mniejszych elementów wspaniale nadaje się girlanda z róż.

Najwygodniej będzie zaopatrzyć się w girlandy z liści np. bluszczu lub bukszpanu. Kupimy je na metry, wyglądem przypominają łańcuch choinkowy. Następnie, naszym zadaniem jest przyozdobienie takiego łańcucha, czym tylko chcemy. Jak już wcześniej wspominaliśmy, idealne będą sztuczne róże, lilie, a także margaretki, storczyki czy lawenda. Jeżeli już zdecydujemy się na sztuczne liście do girlandy, postawmy także na sztuczne kwiaty, gdyż połączenie żywych kwiatów ze sztucznymi łodygami i liśćmi nie byłoby najlepszym rozwiązaniem. Do girlandy dołączamy kwiaty, umieszczając je w równej odległości od siebie. Możemy jeszcze dodatkowo ozdobić girlandę ozdobnymi wstążkami bądź organzą. Jeżeli bierzecie ślub w zimie, możecie postawić na girlandę ze świerku. Będzie prezentować się bardzo elegancko zwłaszcza w połączeniu z białymi bądź bordowymi wstążkami lub organzą.

Możecie zdecydować się także na girlandy z żywych kwiatów bądź żywych gałązek i liści. Zwłaszcza dzięki tym drugim nadacie wystrojowi rustykalny charakter. Takie girlandy bardzo ładnie prezentują się jako dekoracja krzeseł pary młodej, zwłaszcza, jeżeli ceremonia odbywa się na otwartej przestrzeni. Girlandy wykonacie w bardzo prosty sposób, potrzebne są duże, zielone gałązki brzozy bądź wierzby, im dłuższe, tym lepsze. Ilość zależy od was. Dwie gałęzie łączymy ze sobą tak, aby ich końce luźno opadały w dół (można je związać, skleić). Następnie, na środku, czyli w miejscu złączenia umieszczamy żywe kwiaty. Rodzaj i kolor zależy od was, mogą być róże, margaretki etc. Tak przygotowane girlandy umieszczamy z tyłu krzesła, kwiaty układając na środku oparcia. Boki swobodnie opadają wzdłuż boków krzesła.

Bardzo ładnie prezentują się także girlandy z balonów. Są idealne do ozdobienia klatki schodowej bądź ogrodu czy bramy. A może pokusicie się także na samodzielne wykonanie innych ozdób na wasz ślub?

(Visited 2 065 times, 9 visits today)