Jak zrobić fryzurę serduszko?

serduszko-z-wlosowCiekawą alternatywą dla klasycznych kucyków, tradycyjnych warkoczy i luźno rozpuszczonych kosmyków stanowi śliczna fryzurka serduszko. To propozycja stylizacyjna skierowana przede wszystkim do posiadaczek długich lub półdługich pasm. Dziewczynki o krótkich włosach mogą nosić jedynie niektóre warianty tego efektownego uczesania.
Fryzurę serduszko można stworzyć zarówno na bazie prostych, jak i kręconych kosmyków. Podstawowym warunkiem są pasma o jednakowej długości gwarantujące estetykę całości. Tego typu fryzurka doskonale sprawdza się na wyjątkowe okazje, a łatwość i szybkość wykonania umożliwia noszenie jej także na co dzień – do przedszkola lub szkoły.

FRYZURA SERDUSZKO Z WARKOCZY

Popularnym wariantem dziewczęcej fryzury jest efektowne serduszko utworzone z warkoczy – najczęściej w formie pojedynczej plecionki z tyłu głowy, choć u małych dziewczynek wykonywane są także dwa symetryczne serduszka po bokach.

Sposób wykonania:

1.Włosy dokładnie rozczesujemy grzebieniem i zaczesujemy do tyłu. Poszczególne pasma możemy wygładzić odrobiną jedwabiu w płynie lub sprayu.

2.Szpicem grzebienia tworzymy pionowy przedziałek na środku głowy.

3.Począwszy od czubka głowy wyznaczamy dwa symetryczne łuki tworzące serduszko. Na ich bazie wykonamy efektowną plecionkę.

4.Wydzielone pasma oddzielamy od reszty włosów dużymi klipsami.

5.Rozpoczynamy zaplatanie warkoczy. Stabilność całości zapewnią warkocze dobierane powstałe z dodawania do plecionki kosmyków z wydzielonych wcześniej włosów.

6.Po wykonaniu pierwszego warkocza (w formie łuku) na wysokości karku spinamy jego końcówkę gumką, a z drugiej strony głowy zaplatamy kolejnego, symetrycznego względem pierwszej plecionki.

7.Nad karkiem łączymy pozostałe kosmyki i kontynuujemy zaplatanie w formę klasycznego francuza.

8.Końcówkę związujemy elastyczną gumką, a poszczególne pasma fryzurki dekorujemy kolorowymi ozdobami.

SERDUSZKO Z WARKOCZY NA ROZPUSZCZONYCH WŁOSACH

Doskonałym sposobem na urozmaicenie klasycznej fryzurki dziewczęcej z rozpuszczonych włosów jest wzbogacenie jej o śliczne serduszko zaplecione z tyłu głowy.

Sposób wykonania:

1.Wszystkie włosy zaczesujemy do tyłu, a na środku głowy tworzymy pionowy przedziałek.

2.Szpicem grzebienia wyznaczamy dwa symetryczne łuki serduszka, rozpoczynając od czubka głowy, a kończąc kilka centymetrów nad karkiem.

3.Z wyznaczonych kosmyków wydzielamy po trzy cieniutkie pasemka i rozpoczynamy zaplatanie warkoczyków, pamiętając o odpowiedniej formie plecionek. Wykonane warkocze muszą mieć kształt łuków symetrycznych względem siebie. Ten efekt zapewnią jedynie plecionki w postaci warkoczy dobieranych.

4.Końcówki obydwóch warkoczyków łączymy ze sobą z pomocą kolorowej gumki lub ozdobnej spinki.

DWA SERDUSZKA Z WŁOSÓW – UCZESANIE DLA MAŁEJ DZIEWCZYNKI

Efektowną propozycją fryzury dla małych dziewczynek są dwa symetryczne serduszka po bokach głowy. Szybkość wykonania sprawia, że tego typu uczesanie odpowiednie jest nie tylko w połączeniu z odświętnym strojem, ale także na co dzień – do przedszkola lub na spacer.

Sposób wykonania:

1.Dokładnie rozczesane włosy dzielimy na dwie równe części przedziałkiem przez środek głowy. Poszczególne połówki zaczesujemy na boki.

2.Z wygładzonych kosmyków tworzymy dwa symetryczne kucyki po bokach głowy. Mocno związujemy elastyczną gumką lub frotką.

3.Z kucyków wydzielamy po dwa jednakowej grubości pasma i zwijamy je wokół własnej osi, tworząc łuki serduszka.

4.Końcówki zwiniętych pasm wiążemy gumką lub ozdobną kokardką.

(Visited 209 times, 3 visits today)