Jak zrobić fryzurę bob z długich włosów?

Bob to właściwie klasyczna, choć krótka fryzura kobieca, polegająca na skróceniu włosów jednolicie najczęściej do wysokości brody, często z dodaniem grzywki, która występuje w kilku wariantach. Istnieje kilka popularnych wariantów tego uczesania: chiński bob (włosy ścięte są do takiej samej długości wokół całej głowy poniżej linii szczęki), klasyczny (z grzywką), w stylu lat 60. (ścięte są do takiej samej długości), powyżej linii szczęki (czasami z wygolonym tyłem), asymetryczny (z jednej strony włosy lub z tyłu włosy są krótsze), bob w stylu A (boki są dłuższe, środek przystrzyżony lub zasadniczo skrócony). Jak widać, to bardzo ciekawa fryzurka. Wiele pań ją uwielbia, ponieważ jest wygodna, szczególnie na lato.

Jak zrobić boba?

Dla wszystkich pań, które nie chcą obcinać włosów – bez obaw. Klasycznego boba można wykonać bez używania nożyczek. Co ciekawe, wiele gwiazd korzysta z tego typu trików, aby nie obcinać pięknych długich włosów (np. Fergie z zespołu Black Eyed Peas). Tzw. fałszywy (lub udawany) bob jest bardzo prosty w wykonaniu. Będzie pasować zarówno do prostych, jak i falowanych czy kręconych włosach. Poza taką fryzurą, można także po prostu obciąć włosy w stylu bob.

Instrukcja zrobienia fałszywego boba

Na mokre jeszcze włosy – nałóż utrwalającą piankę. Nakręć włosy na grube wałki i wysusz, a gdy będą już zupełnie suche zdejmij je i roztrzep kosmyki palcami (bez rozczesywania). Jeśli nie pokręciły się wystarczająco, możesz dodatkowo się wspomóc. Na gorącą lokówkę nakręć mocno pojedyncze pasma włosów (przy bardzo długich włosach skup się również na końcówkach, tak, aby loki skracały włosy), możesz to tego celu użyć również papilotów. Mocno natapiruj kosmyki, a następnie przedziel włosy na dwie części. Zrób poziomy przedziałek mniej więcej w połowie wysokości głowy. Dolną część włosów (tą od karku) podepnij delikatnie spinkami, górną część włosów puść luźno. Aby efekt był zadowalający – górna część włosów musi mieć dużą objętość. Na koniec użyj lakieru, który utrwali fryzurę, ale jej nie usztywni. Całość powinna sprawiać wrażenie lekkiego nieładu. Przy takich fryzurach dobrze mieć pocieniowane włosy. Będą wówczas bardziej lekkie i łatwiej je będzie ułożyć. Jeśli masz więcej czasu – możesz nakręcić włosy na papiloty. Wysuszyć i na jakiś czas pozostawić na włosach dla lepszego skrętu.

(Visited 210 times, 1 visits today)