Jak zrobić drzewko wielkanocne z bukszpanu?

Jak zrobić drzewko wielkanocne z bukszpanuKiedy zbliża się Wielkanoc zastanawiamy się jak udekorować dom czy mieszkanie. Oprócz tradycyjnych stroików i koszyczków z pisankami można stworzyć jakąś ciekawą i oryginalną ozdobę, na przykład drzewko wielkanocne.

Zazwyczaj bukszpan bywa elementem wielkanocnych bukietów oraz stroików. Można jednak zrobić z niego zieloną kulę, która umieszcza się na patyku, a patyk z kolei w doniczce. Tak właśnie w skrócie robi się drzewko wielkanocne. Natomiast jeśli ktoś faktycznie chce je postawić w swoim salonie powinien dowiedzieć się jak wygląda taka praca krok po kroku. Zaczynamy od przygotowania ozdobnej doniczki, kijka i gipsu. Zatapiamy kijek w gipsie, który wlewamy do doniczki. Wcześniej trzeba oczywiście zatkać dziurkę w dnie doniczki. Teraz najważniejszy etap, czyli przygotowanie kuli bukszpanu. Potrzebujemy do tego styropianową kulkę oraz bukszpan. Ucinamy małe gałązki i umieszczamy gęsto w styropianie. Mocujemy nasze dzieło na kijku. Teraz można już dekorować. Pomiędzy gałązkami bukszpanu można umieścić papierowe kwiaty, ptaszki na druciku itp. Poza tym warto obwiązać kijek jakąś ładna wstążką. Na dole można ułożyć sizal, żeby zasłonić gips.

Okazuje się, że obok tradycyjnych dekoracji w naszych domach i mieszkaniach dość często pojawiają się wielkanocne kompozycje florystyczne z gałązek brzozy czy wierzby, kolorowe wianki, a także drzewka wielkanocne z bukszpanu. Jeśli chodzi o tą ostatnią propozycję można ewentualnie przygotować wersję, która będzie można używać nawet przez kilka lat. Wystarczy użyć sztucznego bukszpanu. Natomiast jednak znacznie ładniej prezentuje się dekoracja wykonana z żywej rośliny. Oczywiście drzewko wielkanocne może wyglądać bardzo różnie. W taki właśnie sposób można przecież nazwać również gałęzie wierzby mandżurskiej ułożone ładnie w wazonie i ozdobione kolorowymi wydmuszkami oraz sizalem. Poza tym do styropianowej kuli można powbijać coś innego niż bukszpan, na przykład tylko papierowe kwiaty lub małe drewniane pisanki. Zresztą każdy może odkryć swój własny sposób na zrobienie drzewka wielkanocnego oraz innych dekoracji wielkanocnych.

(Visited 118 times, 1 visits today)