Jak zrobić drzewko szczęścia?

niebieskie-drzewko-szczesciaJeśli właśnie dostaliśmy zaproszenie na ślub i nie mamy pojęcia na podarunek, którym moglibyśmy obdarować młodą parę, wówczas możemy skorzystać z pomysłów na prezenty ślubne – zrób to sam. Jak się okazuje, nietypowe prezenty dla młodej pary wcale nie muszą stanowić kosztownych drobiazgów, których zakup zrujnuje nasz portfel. Wręcz przeciwnie, przy odrobinie kreatywności i pomysłowości, można wyczarować naprawdę nietuzinkowy podarunek, który zachwyci nowo poślubionych małżonków.

Jednym z ciekawszych pomysłów na oryginalny upominek ślubny może być własnoręcznie wykonane drzewko szczęścia. Takie drzewko szczęścia idealnie sprawdzi się jako prezent na ślub, a co więcej, zrobienie tego przedmiotu wcale nie jest takie trudne, jak może nam się pozornie wydawać. Do wykonania drzewka szczęścia potrzebne nam będą takie akcesoria, jak: drut, klej, nożyczki, jeden większy kamień oraz kolorowe koraliki. Możemy wykonać zarówno drzewko szczęścia z koralików, jak i na przykład z grosików (takie drzewko z całą pewnością będzie przynosić szczęście młodej parze). Pierwszym krokiem do zrobienia drzewka szczęścia jest skręcenie ze sobą kilku bądź kilkunastu drutów, aby mógł powstać pień. Następnie druty należy starannie przymocować do kamienia – najprościej będzie to zrobić za pomocą kleju. Klej wystarczy nanieść na powierzchnię kamienia, a następnie przyłożyć druty i odczekać chwilę, aby mógł wyschnąć. W ten sposób będziemy mieć już pień oraz podstawę naszego drzewka szczęścia na prezent ślubny. Kolejnym etapem jest wykonanie gałązek, również z drutu (można też drut zastąpić na przykład bibułą, ale wówczas musi ona być dobrze skręcona). Końcówki w tym celu należy starannie ze sobą spleść, ale przy samych końcach pozostawiamy je lekko rozgałęzione.

Dzięki temu na drzewku będziemy mogli zamocować koraliki lub grosiki. Na pozostawionych pojedynczych drucikach mocujemy koraliki (paciorki powinny mieć dziurki, by można było je bez problemu ponawlekać). Do gałązek można również przykleić kawałki bursztynów, muszelek czy nawet cukierków. W ten sposób stworzymy drzewko szczęścia z cukierków, które także może stanowić oryginalny podarunek na wiele rozmaitych okazji.

Samodzielne wykonanie prezentu nie powinno nam zająć więcej niż trzydzieści – czterdzieści minut. By uzyskać jeszcze ciekawszy efekt, można zrobione drzewko szczęścia umieścić na przykład w kolorowej doniczce z ziemią. Efekt powinien przejść nasze najśmielsze oczekiwania, a co więcej, osoba obdarowana takim drzewkiem z całą pewnością będzie zachwycona.

(Visited 1 124 times, 19 visits today)