Jak zrobić drewniany plac zabaw do ogrodu?

plac-zabaw-z-drewnaDom na dużej działce to wiele możliwości. Ileż to marzeń można zrealizować, mając większą przestrzeń wokół domu. Po pierwsze koniecznie trzeba zaaranżować ogród sprzyjający wypoczywaniu wśród zieleni i kwiatów. Po drugie w takim miejscu, nie może zabraknąć kącika do zabaw dla milusińskich. Rodzice doskonale wiedzą jak bardzo dzieci nudzą się w domu, kiedy za oknem piękna pogoda. Na zewnątrz także mogą być znużone, jeśli nie zapewni się im odpowiedniego zajęcia. Dlatego bez dwóch zdań, drewniana piaskownica w przydomowym ogrodzie musi się pojawić!

Samodzielne wykonanie piaskownicy z bali, desek drewnianych właściwie przygotowanych to jest oheblowanych, oszlifowanych na rogach i zaimpregnowanych, to zajęcie niewymagające zbyt wielkich umiejętności. Trzeba zgromadzić odpowiedni materiał, narzędzia i przybory do wykończeń, a na pewno się uda. Instrukcji jak zrobić piaskownicę nie brak, w czasopismach o budowaniu i majsterkowaniu, jak i w samym Internecie.

Natomiast dla tatusiów- zapalonych majsterkowiczów na pewno żadnym problemem nie będzie stworzenie całego placu zabaw dla swych pociech. Nie musi być to duży obiekt. Czasami wystarczy naprawdę odrobina inwencji podstawowe materiały i gotowe. Zaczynamy oczywiście od wyznaczenia miejsca pod taki plac. Powinien się on znajdować, co najmniej 10 m. od ulic. Rozważyć także trzeba jego umiejscowienie na działce odnośnie nasłonecznienia i odległości od ścian domu, jak też określić ilość miejsca, jaką przeznaczymy na piaskownicę, huśtawkę, drabinki i ewentualnie domek do zabaw obok piaskownicy.

Do kupienia są także gotowe domki, drabinki i piaskownice z elementów drewnianych, które dają się łatwo zmontować w wyznaczonym miejscu. Jeśli nie ma się zdolności, lepiej zainwestować w takie rozwiązanie – mniej ryzykowne i szybsze. Przykładowo domek drewniany wykonuje się stawiając stelaż a następnie zakłada materiałowy dach na górę. Samodzielnie także można uszyć taki domek i założyć pokrycie na wcześniej przygotowany stelaż.

Szczególnym miejscem na każdym placu zabaw jest oczywiście piaskownica. Absolutnie nie może jej zabraknąć. Plac zabaw w przydomowym ogrodzie z prawdziwego zdarzenia, powinien mieć drewnianą piaskownicę z ławeczkami i daszkiem. Szalenie funkcjonalne wyjście; zapewnia wygodę dzieciom i chroni je przed słońcem. Gdy nie ma się zbyt wiele miejsca trzeba zadowolić się plastikową piaskownicą w kształcie żółwia lub muszli a do tego dokupimy zjeżdżalnię i fajne zabawki do piasku. Propozycji jest sporo, od zwyczajnych grabek i łopatki poprzez wiertła do piasku na taczkach i koparkach skończywszy.

(Visited 467 times, 1 visits today)