Jak zrobić drewniane krzesło ogrodowe?

krzeslo-ogrodowe-diyDrewniane meble ogrodowe znakomicie prezentują się właściwie w każdym ogrodzie. Drewno to naturalny i ekologiczny surowiec, który bardzo ładnie komponuje się z zielenią. Nic więc dziwnego, że właśnie meble z drewna najczęściej pojawiają się w naszych przydomowych ogródkach. Świetnie sprawdzają się także na balkonach oraz tarasach. Jeśli tanie plastikowe meble ogrodowe nie spełniają więc naszych oczekiwań, możemy pokusić się o samodzielne wykonanie stołu i krzeseł ogrodowych. Wystarczy wygospodarować trochę czasu, a także mieć odrobinę cierpliwości oraz kreatywności.

Drewno jest idealnym materiałem do wykonywania różnego rodzaju mebli ogrodowych, nie tylko krzeseł. Zanim rozpoczniemy pracę nad wykonaniem drewnianego krzesła ogrodowego koniecznie zgromadźmy najpotrzebniejsze narzędzia, a więc piłę motorową, piłę ręczną, młotek, gwoździe, papier ścierny, lakier do impregnacji drewna oraz pędzel.

Drewniane krzesło ogrodowe koniecznie trzeba zabezpieczyć przed działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych – wówczas będzie nam służyć znacznie dłużej. Inspiracje do wykonania krzesła ogrodowego możemy czerpać z różnych źródeł. Możemy samodzielnie opracować konstrukcję takiego mebla bądź przejrzeć projekty krzeseł ogrodowych, które znajdują się w sieci. Można też wybrać się do sklepu ogrodniczego, by poznać różne modele krzeseł ogrodowych. Konstruując krzesło do ogrodu powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim stabilność i trwałość. To oczywiste, że drewniane meble nie będą tak stabilne jak zestawy metalowych krzeseł w stylu retro, ale od nas zależy ogólny wygląd i konstrukcja krzesła. Najprościej jest zbić krzesła z desek kupionych w tartaku.

W ten sposób można stworzyć całkiem efektowne krzesło ogrodowe. W tym wypadku konieczne jest docięcie desek na odpowiednią długość, w zależności od tego, jak duże siedzisko i oparcie planujemy wykonać. Jeśli drewniana konstrukcja krzesła będzie już gotowa, wówczas mebel musisz jeszcze dobrze oszlifować papierem ściernym. Dzięki temu deski uzyskają gładką powierzchnię i pozbędziemy się z nich wystających drzazg. Na końcu drewniane krzesło ogrodowe trzeba jeszcze pokryć lakierem, który zabezpieczy nasz mebel przed niszczeniem.

Istnieje wiele rozmaitych sposobów na samodzielne tworzenie oryginalnych mebli ogrodowych. Z drewna można także wykonać kolorowe krzesełka dla dzieci, które na pewno będą zachwycone takimi meblami. Taka alternatywa jest z całą pewnością o wiele tańsza niż kupowanie gotowych mebli ze sklepu. Jednak trzeba wiedzieć, że własnoręczne tworzenie mebli ogrodowych wymaga sporej ilości czasu oraz cierpliwości.

(Visited 301 times, 7 visits today)