Jak zrobić dekoracyjny pojemnik na mydło?

dekoracyjny-dozownik-na-mydloMydło jest produktem pielęgnacyjnym, który znajdziemy w każdym domu. Podstawowe cechy dobrego mydła to efektywne usuwanie brudu, ładny zapach oraz właściwości pielęgnacyjne. Zwłaszcza sucha skóra dłoni wymaga doboru odpowiedniego preparatu myjącego. Można by rzec: mydło podstawą zabiegów kosmetycznych. Niektórzy używają go tylko do rąk, inni nie wyobrażają sobie kąpieli bez ulubionej kostki myjącej. Dzisiaj kupimy specjalne mydło na prezent lub bez większych trudności możemy je zrobić samodzielnie w domu. Tak mydełka w kostce jak i w płynie nie są problematyczne do domowego spreparowania, trzeba posiadać odrobinę fantazji i wykazać się chęcią do zrobienia czegoś naprawdę dekoracyjnego.

Ładnie wyglądają mydła glicerynowe w kształcie serc i kwiatów. Wielobarwne przejrzyste kostki robione z bazy glicerynowej to niezwykle łatwe do wykonania mydełka na własny użytek i jako podarunek. A kiedy już mowa o ładnych rzeczach, to z pewnością na mydło przyda się dekoracyjna mydelniczka lub elegancki dozownik. To kolejny element wyposażenia łazienki, który może ją upiększyć, zaskoczyć gości odwiedzających naszą łazienkę. Warto i o takie drobiazgi zadbać, bowiem to szczegóły składają się na całościową prezentację. Dozowniki z muszelkami oraz mydelniczki zdobione cyrkoniami lub fajnie pomalowane znajdziemy w gotowej formie w wielu sklepach z dodatkami dla domu. Ale czy nie znacznie przyjemniej wykonać je samodzielnie? Dozownik na mydło w płynie wykonany techniką decoupage to zadanie dość łatwe. Wystarczy zakupić gotowe naczynie bez dekoracji i pokryć je ulubionymi wzorami.

Natomiast jeśli chcemy zrobić dozownik z tego co akurat jest pod ręką w domu to trzeba przygotować:

  • wąski i wysoki słoik z zakrętką
  • pompka ze zużytego pojemnika plastikowego
  • lakier bezbarwny

Im bardziej nietypowy kształt słoika tym ciekawszy będzie dozownik. Jego nakrętkę malujemy lakierem bezbarwnym by zapobiec ewentualnemu rdzewieniu. Przy pomocy otwieracza do wina lub innego ostrego narzędzia wykonujemy otwór dokładnie na środku zakrętki słoika. Musi być na tyle duży by pompka w nim się zmieściła i była dobrze osadzona. Można ją też przykleić klejem do takich połączeń. Słoik dekorujemy przyklejając do niego na wodoodpornym kleju muszelki, koraliki, ozdobne kamyczki. Dobry sposób to pomalowanie go wodoodpornymi i nieścieralnymi farbami do szkła.
Na końcu przelewamy do pojemnika mydło o ulubionym zapachu, zamykamy i gotowe!

(Visited 91 times, 1 visits today)