Jak zrobić bombki na balonie ze sznurka?

bombki-sznurkowe-na-balonieDekoracje ręcznie wykonywane zdobywają serca coraz większej liczby osób. Fakt, że można wykonać osobiście ozdobne jajko lub bombkę, przy niewielkim nakładzie pracy, może zmobilizować do tego, żeby w przyjemny sposób udekorować dom na święta. Nie potrzeba do tego ani zbyt dużej ilości materiałów, ani też specjalnych umiejętności. Wystarczy zwykły balonik. Niejednokrotnie mamy je w domu, kupujemy naszym dzieciom, dekorujemy nimi dom na specjalne okazje. Balony dekoracyjne na wesele to nie jedyna propozycja wykorzystania ich do wystroju wnętrz.

Coraz częściej wykorzystuje się baloniki na chrzest i Komunię jako bardzo atrakcyjną i pomysłową ozdobę. Pojawiają się wszędzie, kochają je dzieci, nie mogą się im oprzeć dorośli. Sympatyczny zaczepny balonik zawsze zwróci uwagę, a dodatkowo wykonuje się dzisiaj reklamy na balonach oraz w sprzedaży znajdują się baloniki laryngologiczne dla dzieci z dolegliwościami uszu i ogólnie dróg oddechowych. Wszechstronność balonów jest niepodważalna, dlaczego więc nie wykorzystać ich do zrobienia fajnych ozdóbek.

By wykonać bombkę na balonie potrzebne będzie:

  • Okrągły balonik w dowolnym kolorze
  • Motek włóczki lub zdobnych nici o wybranej barwie albo cienki kolorowy sznurek
  • Szeroki pędzelek
  • Krochmal wykonany domowym sposobem lub kupiony gotowy krochmal

Zadanie zaczynamy od nadmuchania balona do dowolnej wielkości. Jeśli gotową bombkę będziemy chcieli umocować na specjalnym metalowym stelażu najlepiej wielkość balona dostosować do potrzeb stelaża. Po nadmuchaniu balon zawiązujemy i przystępujemy do udekorowania go włóczką/sznurkiem. Nie jest to trudne; by ułatwić sobie zadanie koniec nitki można przykleić do balona lub umiejętnie okręcić nią balon, bez konieczności przyklejania końcówki. Obtaczanie balonika włóczką lub kolorowym kordonkiem może następować zupełnie spontanicznie. Jeśli chcemy wykonać konkretny wzór trzeba się już bardziej natrudzić tak by nici nie zsuwały się z balona. Czynność powtarzamy aż do momentu, gdy całość będzie sprawiać wrażenie dosyć sztywnej, całość pokrywamy krochmalem przy pomocy pędzelka po czym pozostawiamy do wyschnięcia. Kiedy włóczkowa bombka na balonie jest już sucha, usuwamy z jej wnętrza balon. Najlepiej zrobić to poprzez powolne wypuszczanie powietrza z niego. Nagłe przekłucie może spowodować, że cała forma zassie się do środka. Gdy balonik jest już wyjęty, bombkę można dowolnie udekorować przy pomocy brokatu, kolorowych wstążek a następnie zawiesić ją u sufitu lub zaczepić na stelażu.

(Visited 569 times, 1 visits today)