Jak zrobić balustradę balkonową?

Stylowy balkon krok po krokuSamodzielne prace wykończeniowe i remontowe nie są wcale tak trudne i skomplikowane jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Oczywiście, do własnoręcznego wykonania balustrady balkonowej potrzeba nieco wprawy i doświadczenia, jednakże z powodzeniem można taką pracę wykonać z łatwością, posiłkując się sprawdzonymi poradami.

Przydomowe balkony, tarasy i loggie to doskonałe miejsca na rodzinny, relaksujący wypoczynek na świeżym powietrzu. Nie zawsze jednak nasze mieszkanie posiadać będzie taką wolną przestrzeń, warto zatem wiedzieć, jak samodzielnie zaprojektować balkon i przeprowadzić niezbędne prace konserwatorskie czy wykończeniowe.

Niewielkim kosztem i nakładem sił możemy bowiem krok po kroku wykonać stylowy i efektowny balkon z drewna utrzymany w stylu rustykalnym. W takim przypadku balustradkę warto wykonać z wąskich, drewnianych palików lub desek, odpowiednio zabezpieczonych przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Nowoczesne projekty balkonów, na przykład murowanych można z kolei wyposażyć w praktyczną i solidną balustradę metalową z efektownymi zdobieniami i dekoracjami. Warto zatem tak zaplanować jej przyszły wygląd, by  w stylowy i elegancki sposób uzupełniała pozostałe wyposażenie przestrzeni. Doskonałym rozwiązaniem z pewnością okażą się balustrady z motywem roślinnym lub geometrycznym.

Po wykończeniu i ociepleniu balkonu w bloku, kamienicy czy domu jednorodzinnym warto więc zastanowić się nad jego ostatecznym wyglądem i wybrać odpowiednią balustradkę wykonaną z solidnych i trwałych materiałów. Konstrukcję szkieletową najlepiej będzie wykonać z metalu, kształtując powierzchnię zależnie od naszych potrzeb i gustów. Aby zaoszczędzić nieco miejsca na wąskim balkonie można z powodzeniem zamontować do balustrady wygodny, składany stolik lub szeroką półkę.

(Visited 228 times, 6 visits today)