Jak zrobić adwentowy świecznik?

Ozdoby adwentowe krok po krokuKażdy z nas z pewnością już teraz wyczekuje upragnionych, bez wątpienia najpiękniejszych w całym roku Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji nierzadko przygotowujemy różnego rodzaju efektowne i pomysłowe ozdoby oraz dekoracje do mieszkania, wnoszące radosny, świąteczny nastrój.

Jednakże już teraz, na długo przed nadejściem okresu bożonarodzeniowego również można znacznie umilić sobie oczekiwanie na Gwiazdkę, wykonując tradycyjne ozdoby adwentowe. Dekoracje tego rodzaju warto zatem wykonać wspólnie z najmłodszymi członkami rodziny, zapoznając ich tym samym z religijną symboliką oraz najpopularniejszymi zwyczajami bożonarodzeniowymi.

W czasie Adwentu można zatem z powodzeniem zabrać się za przygotowywanie pięknych, świątecznych stroików z najróżniejszych materiałów. Doskonale sprawdzą się tu w szczególności świerkowe lub jodłowe gałązki, elastyczna wiklina, słoma i siano oraz różnego rodzaju suszone owoce, orzechy włoskie czy nawet słodkie, domowe wypieki. Aby zatem zachęcić Państwa do samodzielnego przygotowania takich okolicznościowych ozdób, w dalszej części niniejszego artykułu podpowiadamy jak własnoręcznie, krok po kroku zrobić nietuzinkowy, adwentowy stroik.

Alternatywą dla tradycyjnych wieńców adwentowych mogą zatem okazać się niebanalne i pomysłowe świeczniki. Podobnie jak inne dekoracje tego typu powinny one zawierać ilość świeczek odpowiadającą ilości niedziel w Adwencie. Dzięki temu co tydzień zapalać będziemy kolejną z nich, przygotowując się tym samym do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Co więcej, taki adwentowy świecznik można będzie ustawić na przykład na stole lub w innym, równie widocznym i reprezentacyjnym miejscu naszego mieszkania, wnosząc do wnętrza przedświąteczny, radosny nastrój.

Jednym ze sposób wykonania takiego okolicznościowego świecznika może być wykonanie adwentowego stroika w doniczce lub innym, płaskim i niezbyt głęboki pojemniku. Wewnątrz naczynia warto będzie umieścić odpowiedniej wielkości, kolorowe świece, pomiędzy które włożyć można przykładowo gniazdka z siana lub suszone, pięknie pachnące owoce cytrusowe lub korzenne przyprawy. Na zewnątrz doniczkę można zaś obłożyć kilkoma choinkowymi gałązkami, na których umieścić można również dekoracyjne, ręcznie malowane bombki lub papierowe łańcuchy.

(Visited 209 times, 2 visits today)