Jak złapać oczko w rajstopach?

Złapać oczko w rajstopachRajstopy bywają bardzo różnorodne. Chodzi tutaj zarówno o ich kolory, wzory, jak i grubość. Wiele pań nosi je na co dzień i nie wyobraża sobie, że mogłyby nie istnieć… Noszenie rajstop ma wiele zalet, jednak istnieje pewien zasadniczy problem związany z tym, że rajstopy są cienkie oraz delikatne i dosyć łatwo robią się w nich tak zwane oczka.

Jest to szczególnie kłopotliwe, kiedy na przykład wybieramy specjalne rajstopy na imprezę czy przyjęcie i nagle dostrzegamy, że powstało w nich oczko, które szybko może stać się sporą i łatwo zauważalną dziurą. W związku z tym istnieją dwa rozwiązania. Można albo nosić ze sobą zapasowe rajstopy, albo postarać się zapobiec powstaniu dziury. Ta pierwsza opcja nie zawsze jest możliwa, bo zdarza się tak, że kobieta chce zabrać ze sobą bardzo niewielką torebkę, do której zapasowe rajstopy po prostu się nie zmieszczą. W związku z tym warto się dowiedzieć jak w razie czego zatrzymać oczko. Zanim jeszcze założymy rajstopy i wyjdziemy w nich z domu można zastosować kilka metod, dzięki którym powinny być bardziej trwałe. Jeden ze sposobów na to polega na włożeniu rajstop na kilka godzin do zamrażalki. Podobno takie hartowanie bywa skuteczne. Poza tym do ich prania należy używać bardzo delikatnych środków, na przykład szamponu, a potem płukać je w wodzie z octem i solą. Tuż przed wyjściem warto popryskać rajstopy lakierem do włosów, co powinno wpłynąć pozytywnie na ich trwałość. Poza tym pamiętajmy, że w grubszych rajstopach kryjących znacznie rzadziej robią się dziury.

Jeżeli jednak dojdzie do powstania oczka trzeba jak najszybciej powstrzymać jego powiększanie. Jednym z najskuteczniejszych środków jest w tym przypadku lakier do paznokci. Jeśli jednak nie mamy go pod ręką, to wówczas można spróbować zdobyć klej albo mydło. Po prostu smarujemy miejsce, w którym powstało oczko. Dzięki temu nie powinno się już powiększać. Istnieje też sposób na całkowite podciągnięcie oczka, ale w tym celu trzeba oddać rajstopy do zakładu, w którym wykonuje się repasację. Efekt będzie z pewnością znacznie lepszy niż próba samodzielnego ich zacerowania. Natomiast w dzisiejszych czasach zakup rajstop nie jest raczej aż tak dużym wydatkiem, by nie można było wymienić podartych rajstop na nowe.

(Visited 192 times, 6 visits today)