Jak zbudować szafę pod skosem?

szafa-na-poddaszuPoddasze oferuje nam bardzo wiele możliwości w kwestii doboru wystroju, dlatego jest idealnym miejscem dla uwolnienia wyobraźni designerskiej ukrytej w każdym z nas. Wiele radości może nam sprawić odpowiednie dopasowywanie koloru ścian, stylu w jakim wykonane zostaną różnego rodzaju dodatki, ale szczególnie ciekawym jest dobór mebli do takiego pomieszczenia. Poza podstawowymi elementami, które muszą się znaleźć w każdej sypialni (tj. łóżko i różnorakie szafki ułatwiające życie), szczególną trudność stanowi zbudowanie od podstaw szafy pod skosem; zwłaszcza takiej, która będzie wyglądać elegancko i nie będzie sprawiać żadnych problemów.

Najważniejszą rzeczą którą trzeba wykonać to oczywiście odpowiednie wymierzenie wysokości i długości ściany, przy której chcemy umieścić naszą szafę. Trzeba to zrobić starannie, bo nie ma tutaj miejsca na błędy. Jeśli chcemy, żeby wyglądało to estetycznie, wyliczenia muszą być dokładne – odstające rogi nie wyglądają za dobrze, a w dodatku ciężko jest ukryć takie niedoskonałości. Im dłuższa będzie szafa – tym lepsza; pomieści w sobie więcej półek, które będzie można wykorzystać w każdy odpowiadający naszym wymaganiom sposób. Bardzo ważny jest również wybór materiałów, ponieważ to on będzie odpowiadał za trwałość naszego mebla, dlatego należy się bardzo poważnie zastanowić czy postawimy na klasykę (drewno) czy też pójdziemy w bardziej nowoczesnym kierunku.

Niemniej wybór materiału nie będzie miał specjalnego wpływu na wygląd zewnętrzny naszej szafy, jeśli zdecydujemy się ją udoskonalić – a jeśli tak, to granice stawia nam już tylko nasza wyobraźnia; możemy oszklić wysuwane drzwi, dzięki czemu cały pokój będzie lepiej oświetlony lub po prostu pomalować ją, sprawiając, że jeszcze lepiej będzie się komponować z resztą wystroju pokoju. Dodatkowo trzeba pamiętać o rzeczach, na które nie zwracamy większej uwagi, czyli np. cały układ, dzięki któremu drzwi będą się wysuwać. Musi być zrobiony z jak najlepszego tworzywa, bo przecież to od niego zależeć będzie czy drzwi będą działały cicho i sprawnie przez długi czas.

Szafka pod skosem jest świetnym sposobem na zwiększenie przestrzeni w pokoju na poddaszu, zmieszczenie naprawdę wielkich ilości rzeczy, a który przy okazji może wyglądać niezwykle efektownie. Dużą część pracy wykonuje za nas nasza wyobraźnia, a jeśli nasze zdolności techniczne nie są wg nas wystarczające – można zatrudnić specjalistę, który wykona wszelkiego rodzaju pomiary i skonstruuje mebel według naszych instrukcji. Tego typu szafa zadowoli tak naprawdę każdego – bo przecież wszystko zależy tylko od naszych preferencji i zachcianek, więc czego chcieć więcej?

(Visited 490 times, 2 visits today)