Jak zbudować drewniany domek dla dziecka w ogródku?

Bright-Kids-Play-Houses-By-Soulet-with-green-window-and-brown-wall-and-red-roof-and-garden-design-554x300Ogródkowe domki ze zjeżdżalnią, piaskownią oraz huśtawkami to nie lada gratka dla małych (i nie tylko małych) urwisów. Jeśli tylko dysponujemy kawałkiem wolnej przestrzeni i chcemy ją jakoś zagospodarować, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby naszym pociechom postawić taki właśnie domek. Wystarczy nieco miejsca w przydomowym ogrodzie lub na działce. Wbrew pozorom, projektowanie, planowanie oraz tworzenie takiego domku wcale nie jest trudnym czy skomplikowanym zadaniem.

Jak stworzyć domek ogrodowy dla dziecka?

Warto pamiętać, że domki ogrodowe mają być takim specjalnym kącikiem dla naszej pociechy. Dlatego piaskownica czy zjeżdżalnia, a może inny „dodatek” do domku, powinien być uzgodniony z dzieckiem. Nie ma sensu dokładać jakiejś huśtawki, jeśli dziecko jej nie lubi. Co więcej, jeśli nasz pociecha suszy nam głowę o budowę domku na drzewie, to taki domek ogrodowy – z naszego rodzicielskiego punktu widzenia – będzie nieco bezpieczniejszy.

W poszukiwaniu inspiracji możemy udać się do sklepów z artykułami ogrodowymi lub remontowymi, gdzie można podpatrzeć gotowe projekty domków. Różnego rodzaju domki znajdziemy także w sieci. Jeśli jesteśmy już zdecydowani na budowę takiego drewnianego domku, warto zaplanować jego konstrukcję: powinniśmy zastanowić się nad jego wyglądem, wielkością, dodatkowymi elementami czy chociażby kolorystyką. Dodatkowe elementy to nie tylko huśtawki, ale także drabinki, ławeczka, stoliczek, niewielka weranda, może okiennice.

Choć może to zabrzmieć zabawnie dla osób, które nie są projektantami lub architektami, ale na początku warto samemu wykonać szkic takiego domku. Dzięki temu będziemy mogli pewne rzeczy dodać lub odjąć, modyfikować na bieżąco. Na samym początku budowy musimy tworzyć szkielet domku. Jeśli kiedyś budowaliśmy domek na narzędzia, to teraz może być to bardzo przydatne. Czasami wystarczy trochę pozmieniać taki plan i domek dla dziecka gotowy.

Jeżeli boimy się samodzielnej budowy domku ogrodowego lub po prostu nie mamy takich umiejętności, bez problemu można kupić domki gotowe do montażu. Zmontowanie takiego domku jest bardzo proste, instrukcje natomiast bardzo dokładne i wyczerpujące. Gotowe elementy łączy się za pomocą specjalnych wkrętów Dodatkowo, taki domek możemy pomalować na wybrany przez nas kolor.

(Visited 161 times, 4 visits today)