Jak zbudować dom za 100 tys?

Tanie projekty domówKażdy z nas niewątpliwie pragnie mieć w niedługim czasie własne, wygodne i pięknie urządzone mieszkanie w cichej i spokojnej okolicy. Jak się jednak okazuje, nierzadko koszt zakupu lub budowy nieruchomości od podstaw jest poza naszymi możliwościami finansowymi lub wiąże się z koniecznością zaciągania długoterminowych pożyczek, a co więcej, często towarzyszą temu również dodatkowe opłaty i wysokie podatki.

Warto jednakże w tym miejscu zaznaczyć, iż z powodzeniem „własne cztery kąty” możemy mieć za niewielkie pieniądze, szczególnie jeśli uważnie monitorujemy bieżącą sytuację na pierwotnym lub wtórnym rynku nieruchomości. W dalszej części artykuł podpowiadamy zatem, jak krok po kroku dokonać zakupu lub budowy własnego, wymarzonego domu już za około 100 tysięcy złotych.

Według szacunków specjalistów i deweloperów w następnych latach ceny domów i mieszkań mają stopniowo spadać nawet do kilkunastu procent w porównaniu z obecnymi stawkami za metr kwadratowy. Być może warto więc będzie wykorzystać tę sytuację i już teraz zacząć odkładać choćby niewielkie sumy na zakup domu. W ten sposób za trzy, cztery lata będzie nas z powodzeniem stać na kupno nieruchomości wartej około 100 tysięcy.

Aby nieco zaoszczędzić na kosztach budowy domu z powodzeniem można kupić tani dom szkieletowy. Zależnie od jego wielkości zapłacimy za tego rodzaju nieruchomość około 40-60 tysięcy złotych, przy uwzględnieniu, iż posiadamy już zakupioną działkę budowlaną. Pozostałe pieniądze będzie można zatem z powodzeniem zainwestować w wykończenie i urządzenie mieszkania według własnych możliwości i upodobań. Pamiętajmy przy tym, iż zazwyczaj domy tego rodzaju stawia się tylko znacznie taniej, ale i dużo szybciej niż domy murowane.

Niewielkim kosztem można również z powodzeniem wybudować jednorodzinny, tani domek parterowy o odpowiadającym naszym potrzebom metrażu. W ten sposób możemy bowiem zaoszczędzić nawet do kilkunastu tysięcy złotych, tym bardziej, iż nie będziemy musieli wykonywać chociażby dodatkowych klatek schodowych na kolejne kondygnacje. Aby zmniejszyć koszty można również zdecydować się na wybór tańszego rodzaju stropu oraz pokrycia dachowego, co pozwoli nam zaoszczędzić kilka tysięcy złotych.

(Visited 110 times, 1 visits today)