Jak zbudować dom w 3 miesiące?

budowa-domu-szkieletowegoOsoby planujące postawienie własnego domu obawiają się nie tylko wysokich kosztów budowy, ale także długiego czasu oczekiwania na realizację projektu. Jeżeli inwestor zgromadzi wcześniej odpowiednią kwotę, a warunki pogodowe nie utrudnią finalizacji poszczególnych etapów pracy, wymarzony dom może być gotowy w 3 miesiące.
Dotyczy to obiektów parterowych w tzw. stylu kanadyjskim wznoszonych na szybkiej i łatwej w montażu drewnianej konstrukcji szkieletowej. Jednak największym atutem tego rodzaju budowli jest cena- ok. 2000 zł/m². Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób wybiera właśnie tę technologię – tańszą alternatywę dla dłuższych w budowie domów murowanych oraz znacznie droższych mieszkań deweloperskich.

BUDOWA DOMU W 3 MIESIĄCE
Zakończenie budowy w 3 miesiące od jej rozpoczęcia możliwe jest dzięki specyfice użytych półfabrykatów oraz zastosowanej technologii. Ekspresowa realizacja projektu wynika m.in. z tego, że nie jest konieczne stawianie masywnych fundamentów i ścian typowych dla obiektów murowanych. Do utrzymania lekkiej konstrukcji wystarczy zdecydowanie mniejszy, czyli szybszy w wykonaniu fundament. Wznoszenie ścian na drewnianym szkielecie to także krótkotrwały proces nieporównywalny ze żmudnym układaniem pustaków (cegieł, płyt kamiennych) typowym dla technologii murowanej.

Jednopoziomowa parterówka nie absorbuje czasu na budowę dodatkowych kondygnacji. Po wypełnieniu ścian i wylaniu stropu przystępuje się do zrobienia więźby dachowej i nanoszenia pokrycia dachowego. Stan surowy zamknięty wymaga jeszcze montażu okien i drzwi. Kilka następnych tygodni zajmie wykończenie domu wewnątrz – tynkowanie i malowanie ścian, wykonanie posadzek, białej ceramiki, umeblowanie pomieszczeń oraz ich wystrój.

OPŁACALNOŚĆ INWESTYCJI
Wiele firm wykonawczych oferuje budowę domu kanadyjskiego w 3 miesiące. Ekspresowe tempo wynika nie tylko ze specyfiki prostej w montażu konstrukcji, ale także doświadczenia ekipy budowlanej. Najważniejsze aby pracę przy budowie zlecić sprawdzonej firmie o dobrej opinii na rynku; najlepiej z wieloletnim stażem. Wówczas zminimalizujemy ryzyko ponoszenia dodatkowych kosztów z ewentualnymi poprawkami.

Aby inwestycja była opłacalna, warto porównać propozycje różnych firm, które, ze względu na dużą konkurencję, uatrakcyjniają swoją ofertę obniżając ceny za wykonanie prac oraz dodając bonusy w postaci dodatkowych usług.

(Visited 85 times, 1 visits today)