Jak zapakować filiżankę na prezent?

Jak zapakować filiżankę na prezentPakowanie prezentów, to bardzo ważny element całego obrządku związanego z ich wręczaniem. Jest dowodem na to, że zależy nam na sprawieniu jak największej radości obdarowywanej osobie. Poza tym jeśli opakowanie jest wyjątkowo ładne lub bardzo oryginalne, to upominek tym bardziej cieszy.

W jaki sposób można zapakować filiżankę zrobioną z porcelany? Na pewno trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż jest krucha. Wystarczy jeden nieostrożny ruch i możemy rozbić taką filiżankę. To samo dotyczy jubilata czy solenizanta, zwłaszcza jeśli potrząśnie prezentem by spróbować zgadnąć co jest w środku. W związku z tym na pewno dobrym pomysłem będzie umieszczenie porcelanowej filiżanki w pudełku. Ważne, aby było wyłożone materiałem lub nawet papierem. Można dodać go potem jeszcze więcej, aby unieruchomić i jak najlepiej zabezpieczyć filiżankę. Podobną rolę spełnią styropianowe kulki. Następnie zamykamy pudełko i zawiązujemy. Jeśli jest ono ozdobne, to potrzebna będzie jeszcze ładna wstążka i prezent gotowy. Jeśli jednak pudełko samo w sobie nie jest zbyt atrakcyjnie należy je jeszcze zapakować w wybrany papier i dopiero wówczas przewiązać wstążką. Podobna ostrożność należy zachować zarówno w przypadku niewielkiej filiżanki, jak i kubka z zaparzaczek oraz pokrywką.

Istnieje też nieco inny sposób pakowania delikatnych przedmiotów, dzięki któremu osoba otrzymująca prezent widzi od razu, że musi uważać na swój upominek. Metoda ta polega na zapakowaniu porcelanowej filiżanki czy kubka w przeźroczysta folię. Zaletą jest tutaj możliwość dodatkowego ozdobienia prezentu poprzez umieszczenie wewnątrz folii kolorowych trawek, suszonych kwiatów, piórek oraz innych dekoracyjnych elementów. Na końcu przewiązujemy folię wstążką i robimy efektowna kokardę. Natomiast jeśli chcemy zapakować cały zestaw porcelanowych filiżanek, to oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie ich najpierw w pudełku. Zresztą zwykle są sprzedawane w tekturowych opakowaniach. Do takie upominku można dołączyć paczuszkę dobrej i aromatycznej herbaty.

(Visited 332 times, 10 visits today)