Jak zamontować telewizor na ścianie?

telewizor na ścianie

Trzeba zaznaczyć, że producenci telewizorów co chwilę tworzą nowe modele, które różnią się od siebie wielkością, grubością czy funkcjami. Niektóre z nich są stojące, inne znów wspaniale prezentują się na komodzie. Ale do najpopularniejszych należą te, które możemy powiesić na ścianie, gdyż śmiało mogą konkurować nawet z dziełami sztuki. Oczywiście, niektóre osoby mogą mieć problem z zawieszeniem telewizora na ścianie, co zapewne będzie znacznie łatwiejsze po zapoznaniu się z poniższymi wskazówkami.

Po pierwsze, telewizor należy umieścić na takiej wysokości, żeby środek ekranu znajdował się na wysokości naszego wzroku albo nieco poniżej, kiedy siedzimy na wygodnym tapczanie. Z pewnością, duże znaczenie ma tu rodzaj uchwytu, za pomocą którego umieścimy odbiornik na ścianie. Zanim go zakupimy, musimy zapoznać się z wagą naszego telewizora, gdyż każde mocowanie ma inną wytrzymałość. Ponadto, zanim umieścimy uchwyt na ścianie, zapoznajemy się z instrukcją, która nas poinstruuje, jak mamy to prawidłowo uczynić. Przede wszystkim, ma to kluczowe znaczenie, kiedy chcemy powiesić telewizor na ścianie nośnej lub w rogu. Nie mniejsze znaczenie ma też rozmiar mocowania. Otóż, prawie wszystkie odbiorniki w tylnej części dolnej mają otwory montażowe, najczęściej są one rozmieszczone ze standardami VESA. Aby kupić dobry uchwyt, warto wcześniej zrobić zdjęcie tylnej części telewizora i okazać je w sklepie przed transakcją.

Nie ulega wątpliwości, że kolejnym problemem podczas montażu kina domowego może być duża ilość kabli, które nie wyglądają za ładnie w pokoju telewizyjnym. Na uwagę zasługuje fakt, że pewnego rodzaju rozwiązaniem jest listwa maskująca, która pozwoli ukryć znaczną część przewodów. Trzeba zaznaczyć, że jest ona niezastąpiona, kiedy decydujemy się na dodatkowy zestaw głośników, a co za tym idzie musimy do kina domowego podłączyć więcej kabli. Pamiętamy także o tym, by wszystkie głośniki rozstawić w prawidłowy sposób, by nie przytłumić dźwięku, ponieważ gdy w sali kinowej mamy złą akustykę, nie może być mowy o przyjemności z oglądania ulubionych filmów.

Ponadto, podczas montażu telewizora na ścianie możemy mieć też kłopot z umieszczeniem dekodera, w szczególności kiedy nie mamy do czynienia z zabudowanymi meblami, w których możemy go ukryć. W tym wypadku najczęściej wybierana jest półka zawieszona obok odbiornika albo szafka, ustawiona pod telewizorem.

(Visited 53 times, 1 visits today)