Jak zamaskować zaskórniki?

jak-ukryc-wagry-makijazemNiedoskonałości skóry twarzy to  niekończący się temat. Borykają się z nimi nie tylko nastolatki, ale także osoby dorosłe kupując rozmaite specyfiki apteczne i tabletki na pryszcze. A humor mogą nam skutecznie psuć wszelkiego rodzaju krostki, białe grudki w okolicach oczu, zaskórniki, ropne, bolesne wykwity czy wreszcie pozostawiające niejednokrotnie duże blizny, zmiany trądzikowe. Chyba każdy z nas może coś w tym temacie powiedzieć, bowiem, praktycznie żadna skóra nie jest wolna, choćby od najmniejszych defektów, które szpecą, denerwują a co gorsze bywają bardzo trudne do wyeliminowania.

Takim problemem są zaskórniki. Ich usunięcie bywa bardzo trudne, a jeśli nawet się to uda, za jakiś czas znów powracają. By utrzymać efekty należy regularnie i konsekwentnie wykonywać zabiegi oczyszczające. Dobre efekty dają parówki z ziół na twarz. Można się nimi raczyć 1-2 razy w tygodniu zależnie od potrzeb oraz rodzaju cery. Przypisuje się im działanie oczyszczające i nawilżające, a dodatkowo zmiękczają zatkane ujścia porów wydzieliną łojową i ułatwiają inne zabiegi kosmetyczne. Mimo wszystko nie zawsze udaje się całkowicie pozbyć wągrów z nosa, brody, czoła czy nawet pleców.

Wiele osób podkreśla, że są one uciążliwe w likwidacji a dodatkowo, po pewnym czasie mamy tą samą sytuację. Dlatego trzeba sobie radzić z ich nieładnym wyglądem. Dziewczęta i kobiety dojrzałe wiedzą dobrze o czym mowa, oczywiście o maskowaniu owych niedoskonałości skórnych. Na szczęście dzisiaj w drogeriach mamy bardzo dużo dobrej jakości korektorów i pudrów, dzięki którym żadna blizna, nadmiernie wyeksponowane zaskórniki, czy też pryszcze nie będą widoczne. Szczególnie zależy nam na takim efekcie, gdy wybieramy się na randkę, mamy ważne spotkanie firmowe, rodzinną uroczystość itp.

Jeśli chodzi o zmiany trądzikowe, często ropne i bolące zanim nałożymy na nie fluid czy warstwę korektora, najlepiej przemyć je płynem dezynfekującym by wypłukać bakterie, które nie będą się tak szybko namnażać po nałożeniu pudru. Można też stosować specjalne maści itp. Oczywiście przed wykonaniem make-up należy całą twarz oczyścić. Kiedy już użyjemy płynu lub maści leczniczej, najlepiej zaskórniki i pryszcze pokryć bazą pod makijaż bez silikonów. Koniecznie należy zaopatrzyć się w kryjący podkład. Jednak przy cerze tłustej rezygnujemy z ciężkich i tłustych podkładów, musi to być coś lekkiego najlepiej dobrej firmy. A bardzo uwidaczniające się krostki i ropne zaskórniki przed podkładem należy pokryć korektorem i dopiero użyć pudru w kremie. Pudry w kamieniu są odradzane, zatykają jeszcze bardziej pory i tworzą wrażenie sztucznej maski na twarzy.

(Visited 3 times, 1 visits today)