Jak zakładać kolorowe soczewki?

aplikacja-soczewekNoszenie szkieł kontaktowych to spore udogodnienie dla osób, które do tej pory nosiły tylko i wyłącznie okulary. Ich zakładanie może być działaniem sporadycznym, wynikającym z sytuacji kiedy nie chcemy zakładać okularów lub też stałym, czyli noszeniem szkieł kontaktowych bez przerwy. Jest to możliwe bez jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu bowiem materiały z jakich wykonuje się obecnie soczewki gwarantują całkowite bezpieczeństwo. Obawa przed ich zakładaniem może wynikać z nieprawdziwych doniesień jakoby mogły powodować zapalenia czy też uszkodzenia oka. Właściwie przechowywane i dezynfekowane soczewki kontaktowe nie mogą wyrządzić żadnej krzywdy ich użytkownikowi.

Tak samo sprawa się ma jeśli chodzi o kolorowe szkła kontaktowe. Ich przeznaczeniem jest użytkowanie przez osoby z wadami wzroku jak też w postaci zerówek, produkowanych z myślą o ludziach chcących uzyskać tylko i wyłącznie kosmetyczną zmianę. Nie każdemu bowiem podoba się naturalny kolor tęczówki i kształt oka, toteż można go zmienić poprzez odpowiednio dobrane szkła barwione. Potrafią one nie tylko barwić tęczówkę na wybrany kolor, ale również powiększać optycznie oko.

Na początku może pojawić się dylemat jak dobrać kolorowe soczewki? Zatem nawet jeśli do tej pory ze wzrokiem było wszystko w porządku warto wykonać jego badanie. Wskaże ono jakie szkła należy zakupić, czasami okazuje się, że potrzebne są soczewki korygujące. Od tego też będzie zależeć ich cena. Jeśli już wiadomo, czy mają to być zerówki czy też szkła odpowiednie do danej wady wzroku, można dokonywać dalszych wyborów. Zakupy przez Internet to dobry sposób na wyszukanie niższej ceny, jednak na pierwszy raz lepiej odwiedzić salon optyczny, w którym można na żywo obejrzeć takie soczewki i dobrać rozmiarowo, jak też kolorystycznie te najbardziej pasujące. Taka wizyta może pomóc szczególnie tym osobom, które posiadają bardzo ciemną tęczówkę, bowiem nie tak łatwo dobrać jaśniejszy odcień soczewek dla oczu brązowych i innych ciemnych.

W gabinecie okulistycznym czy też salonie optycznym dowiemy się także jak bezpiecznie zakładać soczewki oraz w jaki sposób je pielęgnować aby zachować je w jak najlepszym stanie higienicznym przez cały okres użytkowania. Jeśli będą to szkła dwutygodniowe, miesięczne czy trzymiesięczne to do ich przechowywania i dezynfekcji będą potrzebne odpowiednie płyny. Również zanim założymy kolorową soczewkę kontaktową koniecznym może się okazać zastosowanie kropli do oczu aby nawilżyć je i tym samym ułatwić aplikację. Zaleca się zawsze zaczynać zakładanie od prawego oka aby nie pomylić szkieł. Należy je nakładać czystymi rękoma umieszczając soczewkę na czubku palca wskazującego a następnie w oku, gdzie po prawidłowej aplikacji powinna się ona wygodnie umiejscowić nie powodując żadnego dyskomfortu. Właściwie założona soczewka jest w ogóle niewyczuwalna.

(Visited 10 times, 1 visits today)