Jak wykorzystać stare rajstopy?

frotka--rajstopRajstopy to element garderoby, który każda kobieta powinna mieć w swojej szafie, przynajmniej w kilku egzemplarzach. Nawet jeśli na co dzień wolimy nosić spodnie, czasami zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba założyć spódnicę, a do tej niezbędne staja się rajstopy, szczególnie jeżeli wybieramy się na rozmowę w sprawie pracy czy do pracy w biurze, gdzie obowiązuje elegancki strój, na wesele czy inne oficjalne przyjęcie.

Rajstopy mają niestety to do siebie, że nie należą do zbyt trwałych dodatków, szczególnie modele bardzo cienkie, które praktycznie na pewno nie będą nadawały się do założenia drugi raz i na pewno zakładając je, trzeba będzie mieć w torebce zapasowe, gdyż bardzo łatwo o ich zaciągnięcie i uszkodzenie. Grube rajstopy można zakładać nawet wielokrotnie, ale w końcu po pewnym czasie pojawi się w nich jakaś dziurka i będziemy musiały wymienić je na nowe. Czy jednak koniecznie musimy wyrzucać je do kosza? Na pewno nie, jeśli jesteśmy chociaż trochę kreatywne i pomysłowe.

Modne rajstopy, w których pojawiła się dziura i już nie nadają się do noszenia na nogach, można wykorzystać na wiele sposobów. Przede wszystkim można zrobić z nich gumki do włosów, co jest bardzo proste, gdyż wystarczy tylko pociąć nogawki rajstop na odcinki na przykład dziesięciocentymetrowej szerokości – im będę szersze tym solidniejsza będzie gumka. W ten sam sposób możemy wykonać wygodną opaskę do włosów przydatną podczas nakładania maseczki na twarz i w wielu sytuacjach.
A propos maseczki, przy jej nakładaniu równie dobrze sprawdzi się czepek, który także możemy zrobić z rajstop lub ze starej pończochy. Doskonały będzie ponadto podczas robienia pasemek lub balejażu, ale możemy go również założyć na głowę gdy gotujemy czy pieczemy, a mamy problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Kawałki rajstop można także wykorzystać w roli papilotów – jeśli nawiniemy na nie kosmyki włosów i zwiążemy końcówki, po kilku godzinach uzyskamy burzę efektownych loczków.

Grube rajstopy możemy nosić znacznie dłużej niż cienkie, a dziury pojawiają się najczęściej na stopach – są to na ogół przetarcia na palcach lub piętach. Nie wyglądają one zbyt dobrze, ale zamiast takie rajstopy wyrzucać, możemy przerobić je na wygodne getry i nadal je nosić. Trzeba po prostu odciąć stopy, ale aby nogawki się nie pruły, koniecznie trzeba je zaobrębić używając do tego elastycznej nici. W grubych rajstop ponadto zrobić długie rękawiczki bez palców, które doskonałe wprost będą do bluzek z krótkim albo z półdługim rękawem. Z rajstop można zrobić także wiele dekoracji np. fantazyjne kwiaty. Jeśli mamy troszkę więcej czasu warto spróbować zrobienia bransoletki z grubszych rajtuz.

(Visited 672 times, 2 visits today)