Jak wykonać walentynkę w Paincie?

walentynka-paintWalentynki, czyli Święto Zakochanych, obchodzone jest co roku 14 lutego w wielu krajach europejskich, w tym też w Polsce. Tego wyjątkowego dnia tradycyjnie obdarowujemy bliskie naszemu sercu osoby kartkami z życzeniami lub wierszykami miłosnymi, zapraszamy nasze drugie połówki na romantyczne kolacje lub obdarowujemy je prezentami. W dniu zakochanych swoje przywiązanie i sympatię wyrażamy również przyjaciołom i innym osobom do których czujemy sympatię – warto więc także im wysłać kartkę walentynkową z zabawnym wierszykiem.

Może to być tradycyjna papierowa pocztówka, ale doskonałym pomysłem będzie też wysłanie własnoręcznie wykonanej e-kartki, którą przygotujemy w programie graficznym.

Kartki elektroniczne wysyłane na różne okazje, na przykład na urodziny, na Boże Narodzenie czy na Walentynki, stają się w dzisiejszych czasach coraz popularniejsze. Główna zaletą jest możliwość ich błyskawicznego przesłania praktycznie z każdego miejsca na Ziemi, gdzie tylko mamy dostęp do Internetu, a ponadto e-kartki przygotowane samodzielnie sa unikatowe, więc możemy mieć pewność, że obdarowana przez nas osoba drugiej takiej nie otrzyma. E-kartkę walentynkową można przygotować w wielu programach, na przykład w Corelu, Gimpie, Photoshopie czy AutoCadzie, ale także w Paincie, który praktycznie każdy posiada na swoim komputerze i z którym każdy bez wątpienia sobie poradzi, jest to bowiem bardzo prosty program.

Jak zatem przygotować walentynkową kartkę w Paincie? Otwieramy nowy dokument programu Paint i ustawiamy sobie wielkość strony tak, aby mieć ja całą w zasięgu wzroku. Jeśli naciśniemy kilkakrotnie ikonę z lupą, na pasku zadań pojawi się suwak do regulacji wielkości obszaru roboczego. Jego kształt zmienimy najeżdżając i klikając na róg obszaru roboczego. Na tak przygotowanym polu możemy już wprowadzać elementy graficzne.

Kolor tła wybieramy w palecie kolorów, może to być na przykład czerwony lub różowy, następnie naciskamy ikonę z wiaderkiem na pasku zadań i klikamy w obszarze roboczym. Następnie w Wordzie przygotowujemy napis, na przykład „Walentynki” albo „Kocham Cię!” – ważna jest odpowiednio duża czcionka, gdyż jeśli będzie za mała, po wklejeniu w Paincie będą widoczne piksele. Zanim napis wkleimy, na pasku zadań w Paincie trzeba kliknąć druga z dwóch ikon przedstawiających kolorowe figury geometryczne, a następnie wkleić napis w obszarze roboczym i przesunąć go na środek czy w inne wybrane miejsce, ewentualnie powiększyć. Tak samo wklejamy wierszyk bądź życzenia walentynkowe.

Pozostało jeszcze ozdobić naszą kartkę. Możemy to zrobić rysując na przykład kwiaty za pomocą ołówka czy pędzla, jednak wykonanie tego w sposób estetyczny nie zawsze jest proste. Ładną kartkę uzyskamy, jeśli wkleimy gotowe grafiki, ściągnięte wcześniej z Internetu i zapisane na dysku, na przykład grafiki przedstawiające czerwone róże, serduszka przebite strzałą czy inne odpowiednie na Walentynki. Aby to zrobić, trzeba wejść w „Edycję” i kliknąć „Wklej z…”, po czym wybrać grafikę z komputera albo z wyszukiwarki. Poźniej, już w Paincie, wystarczy ustalić rozmiar i położenie obrazka, ewentualnie go obrysować i zmienic kolory. Tak przygotowaną e-kartkę możemy przesłać mailem, ale też wydrukować i wręczyć wybranej osobie lub wysłać pocztą.

(Visited 1 239 times, 4 visits today)