Jak wykonać masaż antycellulitowy?

Antycellulitowy masaż bańką chińskąŻadna kobieta nie chce mieć cellulitu. W związku z tym stosują drastyczne diety oczyszczające, poddają się drenażowi limfatycznemu czy kuracji hormonalnej. Oczywiście nie zawsze trzeba sięgać po tego typu środki. Warto najpierw wypróbować masaż bańką chińską.

Chyba każdy z nas lubi być masowany. Szczególnie przyjemne są zabiegi służące przede wszystkim relaksacji i odzyskaniu spokoju wewnętrznego, chociażby masaż gorącymi kamieniami. Natomiast wykorzystując bańkę chińską działa się przede wszystkim w kierunku pozbycia się cellulitu, a także nadaniu skórze jędrności. Oczywiście warto stosować jednocześnie inne metody wywodzące się z medycyny naturalnej, chociażby domową detoksykację organizmu.

Podczas masażu bańką chińską następuje zasysanie kawałka skóry, wraz ze znajdującymi się pod nią tkankami. W związku z tym wykonując odpowiednie ruchy poprawia się znacznie jej ukrwienie. Jak należy wykonywać masaż antycellulitowy? Najlepiej zacząć od wzięcia prysznica. Następnie nakłada się na skórę oliwkę, którą trzeba delikatnie wmasować w ciało. Teraz można już wybrać bańkę, która swoim rozmiarem będzie najlepiej odpowiadać wielkości dłoni oraz miejsca, w którym będzie stosowana. Bańkę należy podgrzać zanurzając ją w ciepłej wodzie. Po wysuszeniu można już zassać wybrany fragment skóry. W tym celu przyciska się wierzchołek bańki. Masaż polega na powolnym przesuwaniu bańki najpierw linearnymi, a następnie kolistymi i ósemkowymi ruchami. Na skórze powinny pojawić się przekrwienia. W przypadku gdy bańka odpadnie należy przyczepić ją ponownie. Odessanie jest proste, bo wystarczy podważyć bańkę palcem. Podczas masażu poprawia się krążenie krwi w skórze, a tkanka tłuszczowa ulega rozbiciu. Wykonując taki zabieg regularnie zauważymy wygładzenie i ujędrnienie skóry. Najlepiej zastosować kilkanaście zabiegów co 2 dni. Każda partia ciała, którą chcemy uwolnić od cellulitu powinna być masowana od kilkunastu minut do pół godziny. Dużą zaletą takiego masażu antycellulitowego jest to, że zabiegi bez problemu można wykonywać w domu. Potem warto poświecić jeszcze chwilę na wygładzenie zmarszczek, poprzez wykonanie akupresury twarzy.

(Visited 57 times, 1 visits today)