Jak wykonać depilację pach kremem?

pachy-po-depilacji-krememChyba każda z kobiet poszukuje skutecznych sposobów na pozbycie się uciążliwych włosków pod pachami. O pięknej i gładkiej skórze pod pachami marzymy głównie letnią porą, gdy wybieramy się na basen czy opalamy się na plaży. W usunięciu zbędnego owłosienia skuteczna może okazać się depilacja woskiem w domu, ale wiele kobiet sięga także po elektryczne depilatory oraz jednorazowe maszynki. Dobrym sposobem na pozbycie się włosków okazują się być także kremy do depilacji.

Depilacja włosków kremem jest stosunkowo szybka, łatwa oraz tania. Ten sposób usuwania owłosienia na pewno przypadnie do gustu wszystkim tym kobietom, które nie mogą stosować popularnych maszynek jednorazowych (między innymi ze względów na wrażliwą skórę, którą bardzo łatwo podrażnić). Zanim jednak zdecydujemy się na depilację skóry pod pachami kremem, warto szczególną uwagę zwrócić na wybór odpowiedniego preparatu. Obecnie na rynku można znaleźć bardzo szeroki wybór kremów przeznaczonych do usuwania włosków, które różnią się od siebie nie tylko ceną, ale i składem. Jeśli jesteśmy posiadaczkami skóry wrażliwej i podatnej na podrażnienia, wówczas najlepiej wybrać krem wzbogacony substancjami o działaniu łagodzącym oraz nawilżającym. Dobrze powinien sprawdzić się krem z ekstraktem rumianku bądź wzbogacony mleczkiem z awokado. Można też wybrać preparat do depilacji z dodatkiem aloesu, mleczka z lotosu bądź z masłem Shea.

A oto wskazówki, które pomogą nam krok po kroku wykonać depilację pach kremem:
– Zanim przystąpimy do właściwej depilacji zaleca się wykonanie tak zwanego testu alergicznego – na kawałek skóry (na przykład na łokciu) należy nałożyć niewielką dawkę kremu i odczekać dwadzieścia cztery godziny. Jeśli po tym czasie nie wystąpi reakcja alergiczna, wówczas można przystąpić do depilacji.
– Po przeprowadzonej próbie alergicznej krem można nałożyć na skórę pach. Starajmy się to zrobić możliwie jak najbardziej dokładnie (najlepiej w tym celu unieść ręce do góry).
– Po nałożeniu kremu zwykle trzeba odczekać od około pięciu do piętnastu minut. Po tym czasie krem należy zdjąć szpatułką, a skórę starannie oczyścić wodą.
– Po przeprowadzonym zabiegu depilacji skórę pod pachami należy nawilżyć, najlepiej kremem lub balsamem nawilżającym. Kosmetyk powinien mieć łagodną formułę, pozbawioną alkoholu, który może działać drażniąco na już i tak podrażnioną skórę.

Depilacja pach kremem jest stosunkowo szybka, a gładką skórą można cieszyć się na ogół od jednego do maksymalnie dwóch-trzech tygodni. Jeśli taki efekt jest dla nas krótkotrwały, wówczas możemy zdecydować się na depilację laserową. Laserowe usuwanie owłosienia jest wprawdzie kosztowne, ale dzięki temu można cieszyć się gładką skórą nawet przez kilka lat.

(Visited 80 times, 2 visits today)