Jak wyczyścić suszarkę do naczyń?

czyszczenie-suszarki-do-naczynUtrzymywanie porządku w domu jest niezwykle istotne, bowiem brud stanowi mieszaninę szkodliwych dla naszego zdrowia związków, sprzyja więc występowaniu podrażnień skóry, a nawet alergii. Dlatego tak bardzo ważne jest regularne czyszczenie pralki, trzepanie dywanów czy usuwanie brudu z wanny. Sprzątanie wielu osobom kojarzy się ze sztucznymi preparatami i chemikaliami, a tymczasem wiele sprzętów można czyścić przy użyciu bezpiecznych i ekologicznych środków.

Sól, ocet, kwasek cytrynowy oraz soda oczyszczona – to przykładowe naturalne specyfiki, które pomogą nam skutecznie wyczyścić zarówno słuchawkę od prysznica, jak i suszarkę do naczyń.

Suszarka do naczyń, nazywana również powszechnie ociekaczem, to przedmiot, który znajduje się dzisiaj właściwie w każdym domu. Niestety często zapominamy o systematycznym czyszczeniu suszarki do naczyń, a to sprawia, że gromadzą się na niej różnego rodzaju zabrudzenia. Aby pozbyć się z zalegającego brudu oraz kamienia na dnie suszarki do naczyń, można sięgnąć po gotowe preparaty, ale warto też spróbować wyczyścić ociekacz przy pomocy naturalnych środków. Dość prostym sposobem na wyczyszczenie suszarki do naczyń okazuje się być zmieszanie ze sobą octu oraz wody (w proporcji 1:1). Taki roztwór idealnie wyczyści nam zacieki z wody, a ponadto pomoże usunąć kamień.

Ocet można też zastąpić profesjonalnym odkamieniaczem, który jest do nabycia w sklepach. Suszarkę należy dokładnie wyszorować taką mieszanką (przy pomocy szczotki czy szczoteczki do zębów), a następnie opłukać czystą wodą i wytrzeć do sucha. To oczywiście nie jedyny sposób na pozbycie się brudu z suszarki do naczyń. By uzyskać spektakularne efekty, można też dno plastikowej suszarki posmarować cienką warstwą kremu. Taki zabieg najlepiej powtarzać średnio co około trzy-cztery tygodnie, a wówczas krem skutecznie będzie zapobiegał tworzeniu się osadu z kamienia na dnie suszarki.

Największa liczba gospodyń domowych do czyszczenia suszarki do naczyń używa octu, gdyż to właśnie ten preparat jest powszechnie znany ze swoich właściwości bakteriobójczych. Ocet pomoże nam w utrzymaniu porządku nie tylko w kuchni, ale również w łazience i w każdej innej części domu. Przy pomocy octu można czyścić sztućce, blaty, krany oraz prysznice. W celu usunięcia osadu z kamienia z dna suszarki do naczyń można sięgnąć po kompres z octu, do którego przygotowania potrzebna jest jedynie gaza oraz nieduża ilość octu. Można też owinąć podstawkę ociekacza cienką szmatką nasączoną w occie na dwie-trzy godziny, a następnie opłukać ją pod bieżącą wodą. Po tym czasie nasza suszarka do naczyń będzie wyglądać jak nowa!

(Visited 2 146 times, 47 visits today)