Jak wyczyścić pralkę w środku?

 Jak wyczyścić pralkę w środkuLśniąca i pachnąca łazienka jest bez wątpienia czysta. Poza tym przyjemnie się z niej korzysta. Natomiast jednak porządne jej sprzątane kojarzy się nam zwykle z czasochłonnymi i męczącymi czynnościami. Czy faktycznie tak właśnie musi być?

Jeżeli podczas domowych porządków korzystamy ze sprawdzonych metod, które pozwalają na skuteczne opanowanie bałaganu i brudu, to sprzątanie wcale nie musi być bardzo ciężką pracą. Nawet bardzo dokładne czyszczenie łazienki może pójść szybko i sprawnie. Dlatego bez problemu można zaplanować tego samego dnia mycie płytek i luster, czyszczenie wanny lub kabiny prysznicowej oraz odświeżanie pralki. Jeśli chodzi o pralkę, to rzeczywiście bardzo ważne jest dbanie o jej wnętrze, w przeciwnym razie zbiorą się tam brud, kamień i pleśń, a zaraz po otwarciu drzwiczek będziemy czuć zapach stęchlizny.

Żeby wyczyścić pralkę w środku można kupić odpowiednie preparaty w sklepie lub skorzystać ze środków pozbawionych chemii. Dość skutecznym rozwiązaniem jest nabycie produktu przeznaczonego specjalnie do czyszczenia pralek lub użycie Domestosa. Można też włożyć do skarpetki środek myjący do zmywarek i umieścić go w pralce, a potem puścić pranie, oczywiście bez ubrań. Natomiast można skorzystać również z domowego środka czystości, czyli 1 litra octu z dodatkiem 2 opakowań kwasku cytrynowego i paru kropel olejku eterycznego. Wlewamy go do pojemnika na proszek do prania i ustawiamy długi cykl prania w temperaturze 90°C. Zamiast octu można użyć 4 opakowań sody oczyszczonej. Warto pamiętać również o tym, żeby po każdym praniu zostawiać uchylone drzwiczki pralki. Dzięki temu bęben będzie mógł lepiej wyschnąć, co zmniejszy ryzyko powstawania pleśni oraz nieprzyjemnego zapachu. Po odświeżeniu bębna pralki warto zająć się pojemnikiem na proszek i płyn do płukania. Najlepiej zanurzyć go w wodzie z octem lub z płynem do mycia naczyń. Żeby dobrze go doczyścić przyda się stara szczoteczka do zębów. Pamiętajmy też o przecieraniu uszczelek. Można używać do tego Domestosa. Niezwykle ważne jest również regularne czyszczenie filtra. W końcu wystarczy go wytrzepać i przemyć wodą.

(Visited 94 times, 2 visits today)