Jak wyczyścić płytę indukcyjną?

Jak usunąć tłuszcz kuchenki?Bez wątpienia wszyscy pragniemy utrzymać nienaganną czystość w swoim domu, a szczególnie w takich pomieszczeniach użytkowych jak kuchnia czy jadalnia. Nie zawsze jednak dokładne umycie kuchenki elektrycznej czy gazowej będzie tak łatwe jak mogłoby się z pozoru wydawać. Jak zatem przystąpić do tej czynności krok po kroku?

Samodzielne czyszczenie domowych sprzętów AGD zapewni im nie tylko estetyczny i ładny wygląd. Dzięki powtarzanym regularnie zabiegom pielęgnacyjnym skutecznie usuniemy też zalegające na powierzchni kuchenki resztki pokarmowe pozostałe po gotowaniu, a poprzez dobór odpowiednich preparatów zapobiegniemy również zniszczeniu powierzchni płyty grzewczej, co szczególnie ważne w przypadku nowoczesnych modeli z polerowanego szkła czy ceramiki.

Domowymi sposobami powinniśmy także zadbać o energooszczędne i coraz powszechniejsze w naszych domach kuchenki indukcyjne, których nie powinno się szorować twardymi szczoteczkami czy druciakami, bowiem możemy w ten sposób spowodować brzydkie zarysowania, a tym samym uszkodzić sprzęt, doprowadzając do powstania różnego rodzaju problemów i komplikacji podczas codziennego przygotowywania posiłków.

Do czyszczenia sprzętu AGD takiego jak płyty indukcyjne powinniśmy zatem używać przede wszystkim miękkich gąbek, szmatek oraz ręczników papierowych. Zależnie od potrzeb możemy też użyć nieco detergentu, najlepiej zwykłego płynu do naczyń, specjalnego preparatu do usuwania uciążliwych zabrudzeń czy tłuszczu, odrobiny octu lub ciepłej wody z solą.

Zabudowaną kuchenkę lub indukcyjną płytę grzewczą należy myć po wyłączeniu sprzętu oraz jego całkowitym ostygnięciu. Całą powierzchnię trzeba delikatnie przetrzeć wilgotną szmatką, następnie zaś dokładnie osuszyć ręcznikiem. W razie konieczności czynność można powtórzyć, aż do usunięcia zabrudzeń. Jeśli na kuchence pojawią się po myciu brzydkie smugi, skutecznie usuniemy je dzięki przetarciu gąbką nasączoną niewielką ilością octu.

Zaschnięte resztki pokarmowe oraz przypalony tłuszcz usuniemy z kuchenki za pomocą specjalnych, plastikowych łopatek i szpatułek. Nie polecamy jednak zeskrobywania zabrudzeń ostrymi narzędziami, bowiem doprowadzimy w ten sposób do zarysowania powierzchni. Pamiętajmy też, że częste i regularne mycie płyty indukcyjnej zapewni jej piękny wygląd na długie lata.

(Visited 70 times, 1 visits today)