Jak wybrać dekoracje do pokoju retro?

dodatki-do-pokoju-retroWspółczesne wnętrza mieszkalne są urządzane już nie tylko w stylu nowoczesnym. Jak się okazuje, coraz większa liczba osób chce posiadać mieszkania nawiązujące swoim stylem do minionej przeszłości. Nic więc dziwnego, że projekty mieszkań retro czy aranżacje domu art deco stają się coraz bardziej popularne.

To właśnie takie style sięgają do baroku czy minionego wieku XIX. Wprowadzając do własnego wnętrza określone dodatki, akcesoria i meble możemy stworzyć bardzo ciekawie prezentujące się pomieszczenie z dawnych lat.

Jeśli zdecydowaliśmy się na urządzenie mieszkania w stylu retro, wówczas powinniśmy wiedzieć, że ważną rolę we wnętrzu będą odgrywać nie tylko sprzęty codziennego użytku. Aby przywołać klimat minionej epoki warto też sięgnąć po odpowiednie dekoracje w stylu retro, które sprawią, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru. Szczególną uwagę zwróćmy na kolorystykę, która będzie panować w naszym domu. Styl retro daje nam pod tym względem wiele możliwości. Możemy więc zdecydować się na jasne, pastelowe barwy bądź urządzić mieszkanie w barwach mocnych i zdecydowanych. Wiele zależy przede wszystkim od metrażu pomieszczeń, w których mieszkamy.

Duże wnętrza można urządzić właściwie w dowolnych barwach. Małe wnętrza natomiast będą wyglądać na optycznie większe, jeśli wprowadzimy do nich jasną kolorystykę. Wówczas jednak dodatki do pokoju retro mogą mieć ciemniejsze barwy. Takie akcesoria pomogą nam wprowadzić ciepłą i przyjazną atmosferę do wnętrza. Spośród różnego rodzaju dodatków do pokoju w stylu retro warto wymienić chociażby drewniane ramki na obrazki, lustra, dekoracyjne poduszki czy rozmaite szklane akcesoria (karafki, wazony, szklanki).

W sklepach z elementami do dekoracji domów można też znaleźć ciekawie prezentujące się szafki na klucze z zegarem, stylizowane stojaki na gazety, lampiony ze szkła, ozdobne donice na kwiaty oraz lampy. Takie dodatki znakomicie będą prezentować się we wnętrzach zaaranżowanych w stylu retro. Jeśli nie chcemy wydawać zbyt dużych sum pieniędzy na zakup nowych dodatków w sklepach stacjonarnych czy internetowych, wówczas możemy udać się na targ staroci, gdzie z całą pewnością wpadną nam w oko oryginalne i niebanalne dodatki do wnętrz w stylu retro. Takie bibeloty będziemy mogli w ten sposób nabyć po znacznie niższych cenach.

Klimatyczne wnętrze w stylu retro powinno zostać urządzone nie tylko z wyczuciem i dobrym smakiem, ale także z umiarem. Pamiętamy, że zbyt duże przesycenie dodatkami może wywołać zupełnie odwrotny efekt od zamierzonego. Jeśli otoczymy się właściwymi przedmiotami, wówczas nasze wnętrze zyska na przytulności, a my będzie się w nim czuć spokojnie oraz domowo.

(Visited 74 times, 1 visits today)