Jak wróżyć z obrączki?

Bez nazwy-7Obrączka to symbol miłości pomiędzy małżonkami. W wielu kulturach jest uważana za jedno z najważniejszych ślubnych „akcesoriów”. Przede wszystkim jest symbolem nieskończonej miłości i wizualnym znakiem zawarcia małżeństwa. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w andrzejkową noc można wykorzystać obrączkę (np. rodziców lub dziadków) do wróżb. Jako że jest ona symbolem miłości i małżeństwa, wiele osób naprawdę wierzy w moc takich wróżb. Trzeba zdawać sobie sprawę, że do takich wróżb zawsze trzeba mieć dystans i traktować je z przymrużeniem oka.

Rodzaje wróżb z wykorzystaniem obrączki

Chłopiec czy dziewczynka?

Nawlecz obrączkę na długi włos lub nitkę i przepuść ją 3 krotnie między palcami lewej ręki zaczynając od kciuka. Następnie skieruj dłoń wnętrzem do góry i zatrzymaj nad nią obrączkę. Ruch wahadłowy oznacza, że będziesz mieć chłopca, ruch kołowy zwiastuje dziewczynkę. Ilość obrotów obrączki symbolizuje ilość dzieci.

Kiedy wyjdę za mąż?

Podnieś nitkę z obrączką nad lewą dłonią, wnętrzem do góry, 5 razy. Następnie umieść obrączkę w pustej szklance. Zatrzymaj nitkę i licz uderzenia – ich ilość oznacza wiek, w którym wyjdziesz za mąż.

Ilu będę mieć partnerów?

Przygotuj szklankę do połowy wypełnioną wodą. Zanurz obrączkę w wodzie, zadaj pytanie, a następnie wyjmij ją i licz uderzenia o brzeg szklanki. Wynik jaki uzyskasz oznacza liczbę partnerów w Twoim życiu.

Jak będzie mieć na imię mój przyszły wybranek?

Podobnie jak we wróżbie na ilość partnerów, umieść obrączkę na dnie szklanki z wodą i zadaj pytanie. Wyjmij obrączkę i policz uderzenia a następnie sprawdź, która to litera alfabetu, np. 5 uderzeń oznacza E, a 10 – J, itp. Gdy obrączka zatrzyma się, włóż ją do wody, wyjmij, i powtórz wszystkie czynności aż otrzymasz imię swojego wybranka serca.

Istnieje podobna wersja tej wróżby, która polega na tym, że obrączka „wskazuje” partnera na zdjęciu. Należy przygotować kilka zdjęć: byłych partnerów, znanych aktorów itd. (w wersji dla dzieci można przygotować zdjęcia kolegów i koleżanek z przedszkola czy klasy). Obrączkę zawieszamy na nitce lub sznurku i trzymamy po kolei nad każdym zdjęciem. Jeśli nad którymś zdjęciem obrączka zacznie się obracać lub drgać – to jest osoba, z którą weźmie się ślub. Zabawa ta jest bardzo prosta, bez problemu można ją przygotować w domu.

(Visited 189 times, 5 visits today)