Jak własnoręcznie zrobić kartkę na imieniny?

pocztowka-imieninowa-handmadePewnie zastanawiacie się jaki prezent będzie najlepszy na imieniny? Obecnie istnieje przeświadczenie, że im prezent jest droższy lub większy, tym jest lepszy. Nic bardziej błędnego! W przypadku imienin (a także wszelkich innych okoliczności, w których nieodłącznym elementem jest obdarowywanie bliskich upominkami) najlepiej zdecydować się na najprostszy sposób jakim jest własnoręczne wykonanie kartki imieninowej. W taką samodzielnie wykonaną kartkę można wpisać jakieś specjalne przygotowane na tę okazję życzenia, a także można umieścić w niej fragment wiersza lub piosenki, w której pojawia się imię solenizanta. Poniżej dowiecie się jak wykonać kartkę imieninową!

JAK WŁASNORĘCZNIE ZROBIĆ KARTKĘ NA IMIENINY?

Czego potrzebujemy do wykonania kartki imieninowej?

Do własnoręcznego wykonania kartki imieninowej będą Wam potrzebne następujące rzeczy: kartka z bloku (najlepiej technicznego, gdyż zaletą takich kartek jest twardość i sztywność) o formacie A4, poręczne nożyczki, mocny klej (również klej szybkoschnący), dziurkacz, papier kolorowy, kolorowe pisaki, długopisy, kredki, farbki oraz różne dodatki (np. kwiatki, naklejki, gwiazdki, itp.).
Jeszcze przed zgromadzeniem elementów dodatkowych służących za dekorację kartki musimy wziąć pod uwagę wiek i zainteresowania solenizanta. Musimy pamiętać, aby dorosłemu mężczyźnie nie przylepiać na kartce kolorowych serduszek i wesołych pluszowych zwierzaków.

Sposób przygotowania kartki imieninowej

Najprostszą metodą przygotowania kartki imieninowej będzie zgięcie na pół karki z bloku technicznego o formacie A4 i ozdobienie jej przedniej zewnętrznej części dekoracjami, które udało na się zgromadzić. Możemy pomalować ją farbkami lub kredkami, przy czym możemy zdecydować się na jednolity kolor lub zdać się na poryw fantazji i wykonać jakiś niewielki rysunek.

Niezwykle sympatycznym zabiegiem będzie narysowanie na kartce podobizny solenizanta (może być to również narysowana z finezją karykatura naszego przyjaciela). W środek kartki możemy wpisać życzenia lub jakąś śmieszną rymowankę lub wierszyk (np. odnoszący się humorystycznie do imienia solenizanta).

Do kartki możemy przymocować również niewielki balonik lub wstążeczkę. Do tego będzie nam potrzebny dziurkacz, którym wykonamy w kartce jedną małą dziurkę, przez którą przepleciemy wstążeczkę lub zamocujemy balonik. Tylna powierzchnia zewnętrzna powinna być pokryta jednym kolorem, gdyż jest to część najmniej istotna dla całości, ale w naszym interesie leży, aby prezentowała się estetycznie.

W przypadku, kiedy imieniny obchodzi osoba starsza, powinniśmy pamiętać, że wykonana przez nas kartka nie powinna być zbyt przesadzona i pstrokata. W takim przypadku powinniśmy się zdać na styl klasyczny i na frontowej części wykonać starannie jakiś ładny rysunek (najlepiej krajobrazu lub bukietu kwiatów).

Miłym gestem będzie rzecz jasna umieszczenie wewnątrz kartki zdjęcia solenizanta ozdobionego bez nadmiaru kolorowych elementów. Pod zdjęciem najlepiej umieścić własne życzenia lub wiersz. Kartka dla osoby starszej powinna zostać pomalowana na jeden kolor.

Każda osoba obdarowana przez nas taką własnoręcznie wykonaną kartką na pewno doceni nasz miły gest i będzie z tego powodu niezmiernie szcześliwa!

(Visited 246 times, 2 visits today)