Jak uszyć welon?

szycie-welonuJednym z najważniejszych kroków mających nam zapewnić nieskazitelny wygląd w trakcie ceremonii zaślubin jest wybór ślubnej kreacji. Niektóre kobiety decydują się na założenie klasycznej sukienki po mamie, inne natomiast wybierają się do salonów, aby przymierzyć nowoczesne kreacje z paskiem, tasiemką czy kokardką. Jednak wybór kreacji do ślubu to jeszcze nie wszystko – równie ważny jest dobór właściwych dodatków.

Obok butów i bukietu ślubnego każda panna młoda marzy o przepięknym welonie.

I chociaż w salonach sukien ślubnych można obecnie znaleźć bardzo szeroki wybór różnego rodzaju welonów, diademów i ozdób do włosów, to ciekawym rozwiązaniem może być samodzielne uszycie welonu. Dzięki temu będziemy mieć absolutną pewność, że nasz welon jest jedyny w swoim rodzaju i w pełni niepowtarzalny. Samo uszycie welonu wcale nie jest trudne, a decydując się na własnoręczne wykonanie takiej ozdoby możemy dodatkowo sporo zaoszczędzić.

Do uszycia welonu będziemy potrzebować niewielki grzebień do włosów, miękki tiul (w kolorze śnieżnobiałym lub kremowym – najlepiej barwę możliwie jak najlepiej dopasować do koloru kreacji), igłę, nitkę, ostre nożyczki, szpilki oraz ewentualnie dodatkowe ozdoby – na przykład kryształki lub perełki. Pierwszym krokiem do samodzielnego uszycia welonu jest określenie jego długości. Warto pamiętać, aby długość welonu dostosować do wzrostu panny młodej, a także zdecydować z ilu warstw ma się składać. Najlepiej mierzyć długość tkaniny przeznaczonej na welon od tego miejsca, w którym welon będzie przyczepiony na głowie. Jeśli chcemy posiadać welon dwuwarstwowy, wówczas konieczne jest także zrobienie drugiego pomiaru (może być on krótszy lub dłuższy od wymiaru pierwszego). Warto pamiętać, że welon musi dobrze prezentować się także po odsunięciu do tyłu, więc na pewno nie może być zbyt krótki. Gdy dokonamy pomiarów, możemy zabrać się do szycia welonu, ustalając wcześniej także jego szerokość.

Najładniej będzie prezentował się samodzielnie uszyty welon z drobnego tiulu, który można dopasować zarówno do odważnej kreacji z rozcięciem, jak i do wielu innych fasonów sukien ślubnych. Co więcej, własnoręcznie wykonany welon można też przyozdobić według własnych upodobań – przyczepiając do niego kryształki, perełki czy koraliki. Można również do takiego welonu doszyć elegancką koronkę.

(Visited 1 606 times, 16 visits today)