Jak uszyć tunikę z chusty?

tunika-z-szalaTuniki widać wszędzie. Na wystawach sklepowych z dumą prezentują je uśmiechnięte manekiny. Wieszaki uginają się od sporej ilości modnych bluzek damskich jak też tych z nowych kolekcji, które bardzo kuszą. Kobiety już się nimi zachwyciły, bo tunika to historycznie był męski ubiór w starożytnym Rzymie. Jak widać ewoluowała znacznie, od lat dziewczęta i a dojrzałe panie noszą ją coraz to w nowszych fasonach. Trudno się dziwić, że jest aż tak popularnym elementem garderoby, bowiem ma wiele zalet.

Zalety te w pełni można docenić w odniesieniu do różnych sytuacji, bo nowoczesny krój to różne fasony i wzory materiałów. Toteż tunika może być zakładana tak na zakupy w galerii jak i na wyjątkowe sytuacje typu rodzinna impreza, Sylwester, karnawał.

Jeśli poszukamy dobrze, to na każdą okazję znajdziemy ciekawe propozycje. Kiedy tyle się mówi o eleganckich strojach, tunikach, bluzkach, jakich nie brak w znanych sieciówkach, jednocześnie wzrasta liczba osób, które z pasją same tworzą fajne ubrania. Samodzielnie wykonywane tuniki i bluzki na drutach i szydełku stały się równie modne jak te, których mnóstwo znajdziemy w sklepach.

Pomysłów na własny ciuch zrobiony z pasją i w prosty jak też szybki sposób jest więcej. Jednym z takich jest tunika zrobiona z chusty.

Jak to zrobić?

Po pierwsze należy zaopatrzyć się w odpowiedni materiał, tak pod względem materiału jak i jego wielkości. Chodzi oczywiście o chustę. Najlepiej do tego celu wykorzystać dwie duże chusty – jednakowe lub różne. Pierwszy łatwy sposób to związanie ich ze sobą. Związujemy je na jednym rogu razem przy pomocy eleganckiego węzła. Zakładamy całość na siebie tak, aby ten róg znalazł się na jednym z ramion. Chustę z przodu zawiązujemy z tyłu w pasie, natomiast tę z tyłu przewiązujemy z przodu i gotowe. Bardzo prosty sposób i przede wszystkim tani, na zrobienie własnej tuniki na plażę latem.

Inną metodą jest zeszycie dwóch chust tak by powstała tunikowa bluzka. Tak naprawdę tutaj sposobów jest bardzo dużo. Szycie wykonuje się w bardzo banalny sposób, zszywając boki chust od połowy w dół i wokół dekoltu, także do połowy, i w zasadzie tunika gotowa. Dla bardziej wymagających odpowiednim sposobem na wykonanie własnej tuniki z użyciem chust będzie uszycie bardziej podkreślonej w talii bluzki. Można to zrobić wykonując pasek z innej chusty albo odciętych z materiału wąskich pasków i właściwe ich przeszycie tak, by materiał nie snuł się.

(Visited 636 times, 13 visits today)