Jak uszyć sukienkę ciążową?

Fasony sukienek ciążowychCiąża to bez wątpienia niezwykle radosny czas w życiu każdej rodziny. Należy jednakże pamiętać, iż ostatnie miesiące ciąży nierzadko okazują się dla Pań bardzo trudne, dlatego, by zapewnić sobie komfort i wygodę w każdej sytuacji, warto wiedzieć jak samodzielnie, krok po kroku przerobić lub uszyć nową sukienkę ciążową w ciekawym i pomysłowym fasonie, który pozwoli nieco zamaskować wydatny brzuszek.

Własnoręczne uszycie sukienki na czas ciąży to nie tylko najlepszy sposób na dopasowanie fasonu do typu sylwetki czy własnych potrzeb. Samodzielnie wykonując efektowną sukienkę lub tunikę ciążową możemy bowiem sporo zaoszczędzić, nierzadko przecież okazuje się, iż nowe, dostępne w sklepach i salonach odzieżowych  sukienki są stosunkowo drogie. Co więcej, odzież ciążowa posłuży nam tylko przez kilka miesięcy, warto zatem zastanowić się nad własnoręcznym uszyciem stylowej i wygodnej sukienki na czas ciąży.

Ciążowa sukienka może być wykonana w dowolnym kroju, warto jednak pamiętać o wszyciu pod biustem lub na wysokości talii szerokiej, elastycznej gumki, która dopasowując się do kształtu ciała zamaskuje brzuszek i szerokie biodra. Na taką sukienkę, najlepiej w fasonie midi lub maxi najlepiej wybrać delikatny, cienki materiał, który będzie efektownie układał się na brzuchu.

Przykładowo, letnią sukienkę dla ciężarnej wykonać możemy z delikatnej bawełny lub satyny. Warto jednak tak zaprojektować fason, by górna część sukienki nieco opinała biust, zaś spódnica pozwalała na swobodne poruszanie się, nawet w zaawansowanej ciąży. Do wykonania takiej przewiewnej i lekkiej sukienki ciążowej najlepiej będzie użyć kolorowego materiału w kwiaty lub pastelowe desenie geometryczne.

Z kolei dzianinową sukienkę ciążową samodzielnie wykonać można poprzez niewielkie przeróbki włóczkowych swetrów, golfów lub cardiganów z długim rękawem. Można dodatkowo wszyć w nie gumkę lub sznurkowy ściągacz, dzięki czemu będzie można dowolnie regulować szerokość odzieży w talii i biodrach. W ten sposób, praktyczna sukienka dzianinowa posłuży nam przez kilka miesięcy ciąży, dopasowując się do kształtu ciała.

(Visited 363 times, 6 visits today)