Jak uszyć strój kąpielowy?

szycie-stroju-kapielowegoJeśli chcesz posiadać niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju kostium kąpielowy, wówczas możesz pokusić się o jego samodzielnie uszycie. Jak się okazuje, zaprojektowanie stroju kąpielowego wcale nie jest takie trudne jak może się pozornie wydawać. W ten sposób możemy uszyć zarówno kostium kąpielowy dla ciężarnych, jak i elegancki kostium z baskinką. Wystarczy znaleźć odpowiedni materiał oraz uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

Zanim przystąpimy do szycia kostiumu kąpielowego na plażę, musimy zaopatrzyć się w maszynę do szycia, szablony krawieckie oraz projekt samego stroju. Wcześniej zastanówmy się, czy chcemy posiadać jedno czy może dwuczęściowy kostium kąpielowy. Pierwszym krokiem do uszycia własnego stroju kąpielowego jest wycięcie wzoru na materiale, z którego będzie wykonany kostium. Następnie konieczne jest przyszycie jednej części tkaniny do drugiej. Ta czynność początkowo może nam sprawiać wielu trudności, ale jeśli nabierzemy wprawy, wówczas szybko się przekonamy, że takie przyszywanie to tak naprawdę nic trudnego. Kłopotów może też nastręczyć wykonanie odpowiednich miseczek stroju kąpielowego. Jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia w szyciu, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie nabycie gotowych miseczek i wszycie ich do stroju kąpielowego. Materiał należy starannie zebrać tuż pod miseczkami i przypiąć je do części stanika, która będzie znajdować się z tyłu. Następnie przyszywamy miseczki, sprawdzając jednocześnie ich ułożenie. Jeśli będzie właściwe, wówczas pozostaje nam jeszcze wykończyć ściegiem wszystkie wystające krawędzie.

Na tym etapie szycia własnego stroju kąpielowego musimy zadecydować o typie pleców. Mogą to być na przykład paski wiązane na szyi (jest je wykonać stosunkowo najprościej). Paski najlepiej jest wykonać z elastycznego i miękkiego materiału, aby strój nie uwierał nas w trakcie noszenia. Na końcu trzeba je jeszcze wykończyć odpowiednim ściegiem i odwrócić ramiączka na prawą stronę. Ostatnim etapem szycia kostiumu kąpielowego jest obszycie krawędzi dolnej jego części.

Własnoręcznie uszyty strój kąpielowy na pewno będzie kostiumem oryginalnym oraz ciekawym. W ten sam sposób można uszyć strój pin up z wysokim stanem bądź strój kąpielowy dla niemowlaka. Pamiętajmy jedynie o doborze właściwego materiału oraz kroju, ponieważ kostium kąpielowy nie powinien być ani zbyt obcisły, ani zbyt luźny.

(Visited 125 times, 5 visits today)