Jak uszyć płaszcz z kapturem?

plaszcz-z-kapturemJeśli marzysz o posiadaniu modnego i stylowego płaszcza zimowego bądź wiosennego wcale nie musisz wydawać dużych sum pieniędzy. Płaszcze dostępne w sprzedaży niestety na ogół kosztują naprawdę sporo i nie każda z nas może sobie pozwolić na zakup nowego stroju.

Dlatego warto zdecydować się na samodzielne uszycie płaszcza z kapturem, zwłaszcza, że w ten sposób zyskamy płaszcz oryginalny i jedyny w swoim rodzaju. Najpierw postarajmy się jednak o wybór odpowiedniej tkaniny na płaszcz oraz o znalezienie odpowiedniego kroju.

Szycie płaszcza wcale nie jest takie trudne, jak może się pozornie wydawać. Samodzielnie możemy uszyć zarówno sportowy płaszcz polarowy, jak i na przykład modny pastelowy płaszczyk na wiosnę. Kolor materiału na tego rodzaju okrycie wierzchnie może być w zasadzie dowolny, więc samodzielnie możemy zadecydować jaką barwę płaszcza chcemy posiadać. Pierwszym krokiem w szyciu własnego płaszcza z kapturem jest stworzenie tyłu odzienia oraz przodu. Obie części zszywamy ze sobą, tak, aby tworzyły jedną całość. Po spięciu tyłu płaszcza z jego przodem można delikatnie rozprasować szwy, a następnie zszyć ramiona i przyszyć dół płaszcza do góry. Kolejnym krokiem jest doszycie ramion do płaszcza z obu stron.

W trakcie szycia należy pamiętać, że tkanina powinna się dość ładnie układać, aby nie zrobiły się „zakładki”, które niestety nie będą zbyt dobrze prezentować się w końcowym efekcie. Ostatnim etapem szycia własnego płaszcza jest jeszcze stworzenie kaptura. Jeśli chcemy, aby był on zdejmowany, wówczas warto dokupić zamek błyskawiczny i wszyć go z tyłu okrycia. Dzięki temu płaszcz będzie jeszcze bardziej praktyczny, gdyż będziemy mogły nosić go zarówno w wersji z kapturem, jak i bez kaptura. Nie zapomnijmy także o zaprojektowaniu odpowiedniego zapięcia dla naszego płaszcza
z kapturem. Może to być klasyczny suwak, ale można też postawić na przykład na dwurzędowe guziki. Płaszcz może być zapinany pod samą szyję bądź jedynie pod brodę (wówczas będzie można zestawiać okrycie z ciekawie prezentującymi się szalami oraz apaszkami).

Samodzielnie uszyty płaszcz z kapturem będzie z całą pewnością strojem niebanalnym i oryginalnym. Szyjąc długi klasyczny płaszcz czy jesienny w geometryczne wzory, możemy mieć pewność, że takiego okrycia nie będzie posiadała jakakolwiek inna osoba. Zanim przystąpimy do szycia, koniecznie wybierzmy też krój, który będzie odpowiedni do naszej sylwetki. Dzięki temu możemy przy okazji zamaskować drobne niedoskonałości naszej figury lub uwypuklić jej największe atuty. Płaszcz dzięki temu pozwoli nam się czuć nie tylko wygodnie, ale także atrakcyjnie i pewnie siebie o każdej porze roku.

(Visited 268 times, 1 visits today)