Jak uszyć fartuch kuchenny?

Fartuszki kuchenne dla dzieci

Kuchenny fartuszek to bez wątpienia niezbędne wyposażenie każdej pani domu. Również nasze dzieci, chętnie uczestniczące przecież w rodzinnym przygotowywaniu posiłków chętnie zakładają praktyczne i wygodne fartuszki, zabezpieczające ulubioną odzież przed zabrudzeniem.

Niezbędna w naszych kuchniach odzież ochronna nie musi być jednakże wcale nudna i schematyczna. Z powodzeniem bowiem możemy na własne potrzeby lub z myślą o najmłodszych domownikach, samodzielnie, krok po kroku wykonać efektowne i oryginalne kuchenne fartuszki. Tego rodzaju akcesoria doskonale sprawdzą się również na okolicznościowy prezent dla bliskiej osoby, szczególnie jeśli zaprojektujemy i ozdobimy je w ciekawy i nietuzinkowy sposób.

Tego rodzaju kuchenne tekstylia mogą zatem posiadać efektowne, dziewczęce falbanki, praktyczne kieszonki oraz wygodne zapięcia i mocowania. Do wykonania kuchennego fartuszka dla dziecka można także wykorzystać kolorowy materiał w kwiaty lub barwne desenie geometryczne. Jednokolorowe fartuszki z kolei z pewnością nie tylko sprawdzą się jako praktyczny element wyposażania, ale również niebanalna ozdoba.

Bez wątpienia bowiem samodzielnie wykonany fartuszek może stanowić nietuzinkową i stylową ozdobę do kuchni. Do własnoręcznego zrobienia takiej odzieży nie trzeba wcale posiadać wielkich umiejętności manualnych. Wystarczy bowiem chwila wolnego czasu i dobry pomysł, by kierując się zamieszczonymi poniżej wskazówkami, krok po kroku zrobić piękny i przydatny w kuchni fartuszek.

Na początek należy przede wszystkim wykroić odpowiedni rozmiar, kształt i fason przedniej części fartuszka. Odzież wykonać możemy zarówno z jednego materiału jak i dowolnie łącząc tkaniny. Dwukolorowe, symetryczne zestawienie gładkiego i kwiecistego materiału szczególnie pasować będzie do wystroju kuchni rustykalnej, zwłaszcza jeśli wybierzemy do tego celu ciepłe, pastelowe odcienie brązów, zieleni i beży.

Po przygotowaniu materiału, należy mocno zszyć fartuszek i dodatkowo zaprasować krawędzie. Z resztek tkaniny możemy też zrobić pojedynczą lub podwójną kieszonkę z przodu lub boku fartuszka, przeznaczoną na podręczne drobiazgi. Kieszonka taka może być ponadto wyposażona w ozdobny guziczek lub praktyczne rzepy. Na koniec należy jeszcze zamocować do kuchennego fartuszka paski ułatwiające regulację na szyi i w biodrach oraz wyprasować całość materiału. Jeśli zdecydujemy się uszyć kuchenny fartuch na prezent dla bliskiej osoby, z powodzeniem możemy również samodzielnie wykonać cały zestaw kuchennych tekstyliów, obejmujący także ochronne rękawice kuchenne oraz komplet ozdobnych ściereczek.

(Visited 129 times, 1 visits today)