Jak uszczelnić prysznic?

uszczelnianie-prysznicaZanim staniesz się posiadaczem konkretnej kabiny prysznicowej powinieneś wiedzieć, że obecnie w sprzedaży można znaleźć już nie tylko klasyczne prysznice
z zasuwanymi lub otwieranymi na oścież drzwiami. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także wygodne kabiny z wysokim brodzikiem oraz prysznice bez brodzika. Takie urządzenia mogą znaleźć się także w naszej domowej łazience. Jeśli zdecydujemy się na montaż samodzielnego brodzika bez kabiny wówczas jednak musimy pamiętać o tym, aby prysznic został właściwie uszczelniony.

Uszczelnienie prysznica jest niezwykle istotne, gdyż tylko wtedy uzyskamy komfortowe miejsce do brania odświeżających kąpieli. Nie jest łatwo uszczelnić połączenie brodzika ze ścianą, dlatego wiele osób rezygnuje z montażu takich urządzeń. Tymczasem jeśli chcemy posiadać w łazience nowoczesny brodzik na przykład w kształcie koła lub prostokąta, wystarczy jedynie znaleźć odpowiedni sposób na uszczelnienie prysznica. Woda w trakcie kąpieli nie może bowiem dostawać się pomiędzy ścianę a nasz brodzik. Miejsce to powinno być dokładnie zaizolowane. Prysznic bez brodzika możemy uszczelnić samodzielnie bądź zdecydować się na skorzystanie z pomocy fachowca.

Do uszczelnienia muszą zostać użyte właściwe materiały, gdyż tylko wówczas brodzik będzie mógł nam zagwarantować trwałość i wysoką jakość zaizolowania. Uszczelnienie powinno być w miarę możliwości plastyczne i nie może pękać. Jednym z najprostszych sposobów do zaizolowania odległości między ścianą a brodzikiem jest wykorzystanie sprawdzonego silikonu. Silikon może być używany do wykonywania różnego rodzaju uszczelnień, również w przypadku kiedy zdecydujemy się na montaż prysznicowego panelu narożnego czy kabiny w kształcie ślimaka, koła lub prostokąta. Warto wiedzieć, że najlepiej sprawdzi się bezbarwny silikon sanitarny, który w swoim składzie nie będzie zawierał pigmentów. Taki silikon nie utlenia się i dodatkowo jest dość odporny na powstawanie czy rozmnażanie się grzybów. Silikon po naniesieniu na szczelinę między brodzikiem a ścianą można dodatkowo zwilżyć wodą,
a wówczas znacznie łatwiej będzie nam wyprofilować silikonową fugę.

Innym sposobem uszczelnienia prysznica może być wykorzystanie specjalnej listwy uszczelniającej. Taką listwę można bez problemu nabyć w hipermarkecie budowlanymi następnie samodzielnie ją zamontować. Takie rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ pozwala na nieco bardziej estetyczne wykończenie brodzika. Zanim jednak przystąpimy do montażu listwy uszczelniającej, powierzchnię między brodzikiem a ścianą należy starannie odtłuścić, na przykład acetonem.

(Visited 21 times, 1 visits today)