Jak urządzić zieloną kuchnię?

zielona-kuchniaNie od dzisiaj wiadomo, że kuchnia jest sercem każdego domu i stanowi bardzo ważne miejsce dla całej rodziny. Dlatego decydując się na samodzielne zaaranżowanie wnętrza kuchennego, warto zwrócić uwagę na funkcjonalność takiego pomieszczenia. Możemy sięgnąć po projekty na dużą kuchnię otwartą na salon bądź zdecydować się na nowoczesną kuchnię z barkiem. Najważniejsze jest to, by wnętrze stało się jasne, przestronne oraz przyjazne dla wszystkich domowników. Można też pokusić się o ciekawe połączenie kolorów lub urządzić zieloną kuchnię.

W doborze kolorystyki do kuchni warto zachować ostrożność, zwłaszcza jeśli posiadamy małą i wąską kuchnię w bloku. Jedną z ciekawszych propozycji może być aranżacja kuchni w kolorze zielonym, zwłaszcza jeśli cenimy sobie wnętrza przyjazne oraz nowoczesne. Jeśli nasze pomieszczenie kuchenne nie jest duże, wówczas najlepiej sprawdzą się ciepłe odmiany zieleni. Zieleń można w ciekawy sposób połączyć z bielą, uzyskując w ten sposób kuchnię jasną oraz przestronną. Białe kuchnie do zabudowy są obecnie bardzo modne, ale biel znakomicie prezentuje się w połączeniu z różnego rodzaju kolorami, w tym między innymi właśnie z zielenią. W zielonej kuchni z całą pewnością nie może zabraknąć funkcjonalnych sprzętów, które trzeba rozmieścić w odpowiednich miejscach. Jeśli zależy nam na uzyskaniu naprawdę oryginalnego wnętrza, wówczas można nieco poeksperymentować z kolorami. Dolny pas szafek kuchennych można zaaranżować na przykład w bieli, natomiast górny w zieleni lub na odwrót.

Takie rozwiązanie znakomicie sprawdzi się nawet w kuchniach o naprawdę niedużym metrażu. Urządzając zieloną kuchnię, nie możemy też zapomnieć o różnego rodzaju dodatkach, które sprawią, że wnętrze nabierze wyjątkowego klimatu. W takim wnętrzu na pewno mogą pojawić się rośliny w kolorowych doniczkach, które znakomicie podkreślą nie tylko atmosferę, ale także zieleń naszej kuchni. Jeśli zdecydowaliśmy się na intensywnie zielony kolor, wówczas warto przełamać go dodatkami w śnieżnobiałym kolorze.

Kuchnia w zielonym kolorze z całą pewnością idealnie sprawdzi się zarówno w dużym, przestronnym domu, jak i w bloku. Urządzając taką kuchnię nie zapominajmy jednak o tym, że takie pomieszczenie ma być przede wszystkim funkcjonalne dla pani domu. Koniecznie więc zwróćmy uwagę na miejsca, w których zostaną ustawione takie sprzęty, jak lodówka, kuchenka oraz zmywarka. Oczywiście w kuchni nie może też zabraknąć stołu, który będzie służyć zarówno do przygotowywania, jak i spożywania posiłków. W małej kuchni stół można z powodzeniem zastąpić nowoczesnym blatem kuchennym.

(Visited 49 times, 1 visits today)