Jak urządzić pokój trójki dzieci?

pokoj-trojki-dzieciNie lada wyzwaniem jest zaaranżować pokój dziecięcy tak, aby cała trójka mogła czuć się w nim dobrze, mając miejsce do spania, zabawy, nauki, a jednocześnie, aby miały poczucie swobody i odrębności. Jeśli dzieci są w podobnym wieku lub tej samej płci sprawa jest o wiele prostsza. Pierwsze co przychodzi do głowy w innym przypadku to podział pokoju za pomocą regałów czy nawet parawanów.

Jednak czy na pewno dzieci tego potrzebują? Za kilkanaście lat i tak się rozdzielą, więc może lepiej przygotować jakiś kącik lub wnękę, która będzie służyła na wyciszenie czy pobycie samemu.

Współcześni producenci mebli proponują nam bardzo praktyczne rozwiązania, które można z powodzeniem wykorzystać nawet w małym pokoju dziecięcym. Dostępne meblościanki to fajne, dziecięce wzornictwo i niebanalne propozycje. Łóżko piętrowe, które jednocześnie pełni funkcję stolika ma także wbudowane szafki oraz miejsce do siedzenia. Inne propozycje mebli dla rodzeństwa to np. łóżka i meble stylizowane na „kryjówkę”, gdzie dzieci maja swoje oddzielne miejsca do spania, a nawet moskitiery, za którymi mogą się schować.

Każde dziecko ma swoje rzeczy, czy to są zabawki, czy też przedmioty szkolne etc. Ważne jest, aby rodzeństwo miało nie tylko wspólne szafy, ale także oddzielne półki, gdzie mogą przechowywać swoje skarby. W funkcjonalnym pokoju trójki rodzeństwa raczej nie sprawdzą się pudełka na zabawki, trzeba inwestować w regały i półki oraz szafki wiszące, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Tak więc książki czy pluszaki albo rzeczy rzadziej używane mogą znaleźć się na tej wyższej półce.

Jednak nie skupiajmy się tylko na praktycznej stronie pokoju. Ważne, aby dzieci czuły się w nim dobrze i przytulnie. Można zatem powiesić ozdoby na ścianie, takie jak obrazki dzieci, zdjęcia czy interesujące plakaty. Modne ostatnio, a zarazem bardzo przytulne i piękne są świecące kule wykonane z bawełnianych sznurków. Mogą one w piękny sposób rozświetlić pokój dzieci i nadać mu wyjątkowego nastroju. Dobrym miejscem na dekoracje jest także lampa. Bardzo ładnie się prezentuje ciekawy zwisający „łapacz snów”, który z odpowiednią historyjką opowiedzianą przez rodziców pozwoli dzieciom spokojnie zasnąć.

(Visited 886 times, 6 visits today)