Jak urządzić łazienkę w kawalerce?

mini-lazienkaDzięki nowoczesnym rozwiązaniom i odważnym projektom można funkcjonalnie i przytulnie zaaranżować małą łazienkę w kawalerce. Mało oczywiste pomysły sprawdzają się najlepiej. Mimo to, wiele osób boryka się z jej wystrojem i wyposażeniem. Położenie płytek bowiem wiąże się z decyzją na wiele lat. Nie jest to tak łatwe do zmiany jak pomalowanie ściany w pokoju czy wymiana tapety. Dlatego zanim podejmiemy się działania, należy wszystko dokładnie przemyśleć. Niektóre rzeczy w łazience są niezbędne.

Nad innymi warto się zastanowić. Czy np. pralka nie może stać w innym miejscu? Zabudowana w szafie w przedpokoju lub ciekawie zaaranżowana w kuchni równie dobrze będzie spełniała swoją funkcję.

Jeśli nie ma miejsca na szafę lub choćby słupek łazienkowy, przemyślmy kwestię szafek wiszących albo nawet pawlaczy. Małe, oryginalne półki lub niewielkie jasne regały doskonale sprawdzą się na niewielkiej powierzchni łazienki. Projektując armaturę weźmy pod uwagę możliwość stworzenia półeczek i wnęk za pomocą płytek. Takie rozwiązanie jest bardzo na czasie i pozwala zaoszczędzić mnóstwo miejsca.

Kolorystyka jest oczywiście dowolna. Jeśli w całym mieszkaniu dominują ciemne barwy, to łazienka także powinna być stonowana. Jest to jednak kwestia gustu. Natomiast jeżeli zależy nam na optycznym powiększeniu, to przewaga jasnych kolorów pozwoli nam na wizualny efekt powiększający pomieszczenie. Inną skuteczną metodą na optyczne powiększenie małej łazienki w kawalerce jest montowanie obłych urządzeń sanitarnych, a więc w opozycji do królujących w katalogach kwadratowych umywalek i wanien. Również meble niech mają zaokrąglone brzegi, a uchwyty szafek kształt koła lub kuli. Kolejny patent na powiększenie przestrzeni są lustra. Nietypowo, dwa lub trzy na różnych ścianach pomieszczenia. Do tego wszystkiego szklane, przezroczyste półki.
Tak skrzętnie zaaranżowania niewielka łazienka w małym mieszkaniu będzie nie tylko optycznie powiększona, ale przede wszystkim będzie praktyczna dla mieszkańców. Aby ocieplić nieco pomieszczenie, wstawmy lub powieśmy na ścianie kosz wiklinowy z kwiatami lub jakiś inny prywatny bibelot.

(Visited 18 times, 1 visits today)