Jak udekorować grób na 1 listopada?

aranzacja-grobow-na-wszystkich-swietychKiedy zbliża się listopad, zaczynamy zastanawiać się nad tym, w jaki sposób ozdobić groby naszych bliskich – jakie kupić kwiaty i znicze. Obecnie rynek zasypuje nas różnego rodzaju propozycjami, dzięki czemu każdy z nas, niezależnie od tego, jaką kwotę może przeznaczyć i jakie ma upodobania w tej kwestii, znajdzie coś dla siebie. A co najlepiej wybrać?
Przede wszystkim, niezależnie od naszego gustu, polecamy wybierać wiązanki bądź kompozycje z takich gatunków kwiatów, które były lubiane przez zmarłego. Aktualnie nie ma z tym problemu, bowiem floryści zrobią taką wiązankę, jaką tylko sobie wymarzymy. Zatem nic (poza budżetem i wyobraźnią) nas nie ogranicza.

Możemy wybrać również gotowe wiązanki, co do których mamy pewność, że kolorystyka jest stonowana i wyważona, a gatunki kwiatów pasują do siebie. Jeżeli jesteś zwolennikiem wiązanek na cmentarz, w których użyte są tradycyjne gatunki kwiatów, możesz wybrać kompozycję, w której użyto jednego gatunku – na przykład chryzantem, anturium czy też gerber, bądź na połączenie kilku gatunków kwiatów, na przykład margaretek, mieczyków, i chryzantem.

Jeżeli lubisz nowoczesne połączenia, zdecyduj się na wiązankę z róż. Wygląda niezwykle elegancko i gustownie oraz stanowi wspaniałą ozdobę nagrobka. To od ciebie zależy ilość, barwa i odmiana róż – możesz wybrać duże, małe, czerwone, herbaciane, białe etc.

Róże wspaniale łączą się z innymi gatunkami kwiatów, na przykład białymi kaliami. Taką wiązanką subtelnie ozdobisz nagrobek. Równie dobrze pasuje anturium, które wybieramy zarówno w takiej samej barwie jak róże, jak i w innej. Bardzo dobrym połączeniem jest także róża i tulipan. W przypadku nowoczesnych wiązanek, róża pojawia się w połączeniu ze storczykami (na przykład białe róże i fioletowe bądź zielone storczyki), co wygląda niezwykle gustownie. Polecamy także wiązanki w nietypowych, oryginalnych kształtach – krzyża bądź serca.

Zawsze możemy także zdecydować się na tradycyjną chryzantemę w doniczce, która jest najpopularniejszym kwiatem na dzień Wszystkich Świętych. Co najważniejsze, jest bardzo odporna na niskie temperatury a nawet mróz, dzięki czemu mamy pewność, że kwiat nie zwiędnie już po jednym dniu. Jeżeli Święto Zmarłych zapowiada się mroźnie, warto zdecydować się na wiązankę z kwiatów sztucznych. Wiązanki te są tańsze i przede wszystkim – znacznie trwalsze. Bardzo często są wykonane z takich materiałów, że ciężko odróżnić je od żywych wiązanek.

Możemy zdecydować się na wiązankę ze sztucznych chryzantem (o takiej samej lub o różnych barwach), gerber, róż, lub zdecydować się na większe wiązanki, w których pojawiają się różne gatunki kwiatów – na przykład wiązanka z róż i storczyków, wiązanka z mieczyków, storczyków i chryzantem, czy też wiązanka z kalii i magnolii.

Jednakże niezależnie od tego, jaką wiązankę wybierzemy, pamiętajmy o tym, iż to tylko symbol naszej pamięci i szacunku do zmarłego. Najważniejszy jest sam fakt przybycia na grób bliskich i szczera modlitwa.

(Visited 359 times, 2 visits today)