Jak tańczyć salsę?

Jak tańczyć salsęJeśli chodzi o naukę tańczenia, to dość dużą popularnością cieszą się tańce latynoamerykańskie, które wywodzą się z Kuby – salsa, rumba, cha-cha. Są one wyraziste, szybkie i bardzo odpowiednie dla osób z dużym temperamentem. Kiedy zostaną już dobrze opanowane robią naprawdę duże wrażenie.

Jak w takim razie nauczyć się tańczyć salsę? Oto krok podstawowy dla partnerki: na 1 prawa noga do tyłu, na 2 powrót na lewą nogę, na 3 i 4 dostawienie prawej nogi do lewej, na 1 lewa noga do przodu, na 2 powrót na prawą nogę, na 3 i 4 dostawienie lewej nogi do prawej. Krok podstawowy dla partnera: na 1 lewa noga do przodu, na 2 powrót na prawą nogę, na 3 i 4 dostawienie lewej nogi do prawej, na 1 prawa noga do tyłu, na 2 powrót na lewą nogę, na 3 i 4 dostawienie prawej nogi do lewej. Jeśli chodzi o obrót, to kroki partnerki wyglądają tak: na 1 lewa noga do przodu ze skrętem w prawo, na 2 powrót na prawą nogę ze skrętem, na 3 i 4 lewa noga w bok ze skrętem w prawo. Kroki partnera: na 1 prawa noga do tyłu, na 2 powrót na lewą nogę, na 3 i 4 dostawienie prawej nogi do lewej. Zmiana miejsca natomiast odbywa się w następujący sposób – partnerka: na 1 lewa noga do przodu ze skrętem w lewo, obok mężczyzny, na 2 prawa noga do przodu ze skrętem w lewo, na 3 i 4 lewa noga do tyłu ze skrętem w lewo. Partner: na 1 prawa noga do tyłu ze skrętem w lewo, na 2 powrót na lewą nogę ze skrętem w lewo, na 3 i 4 dostawienie prawej nogi do lewej.

Warto wiedzieć o tym, że słowo salsa można przetłumaczyć jako sos albo smak. Musi więc być gorąca oraz pikantna. Tańczy się ją właściwie w miejscu do muzyki, która nazywa się tak samo. Żeby opanować ten taniec najlepiej zapisać się na odpowiedni kurs. Ewentualnie można spróbować skorzystać z kursu tańca online. Najlepiej uczyć się salsy w parze. Natomiast trzeba zacząć od poznania kroków – osobno dla pań i panów. Jednak w zależności od stylu salsy krok podstawowy jest trochę inny. Poza tym można ją tańczyć na 1, 2, 3 lub 4, w zależności od tak jak umiejscowi się krok podstawowy w dwóch taktach. Salsa kubańska tańczona jest na 3 lub 4, czasami na 1. Krok podstawowy nazywa się guapea. Figury wykonuje się stosunkowo wolno. Partner zdecydowanie prowadzi. Jeśli zatańczy się w ten sposób na imprezie, to bez wątpienia zrobi się na wszystkich duże wrażenie.

(Visited 29 times, 1 visits today)