Jak samodzielnie zrobić pufę?

pufa-diyPufy stanowią funkcjonalne i niezwykle praktyczne meble, które mogą pojawiać się już nie tylko w naszych domowych salonach. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także wielofunkcyjne taborety łazienkowe, a także kolorowe pufy z oparciem, które pozwalają w niebanalny sposób zaaranżować pokój każdego malucha.

Jak się okazuje, tego rodzaju meble są dość kosztowne, ale jeśli dysponujemy odrobiną czasu i chęci, wówczas samodzielnie możemy stworzyć naprawdę piękną i oryginalną pufę.

Pufy jeszcze do niedawna przywodziły nam na myśl przede wszystkim meble w formie taboretów obitych tkaniną lub skórą. Obecnie natomiast producenci oferują nam szeroki wybór puf w rozmaitych kolorach, wzorach oraz kształtach. W nowocześnie zaaranżowanym wnętrzu może pojawić się chociażby wygodny worek do siedzenia na podłodze, ale oczywiście nie tylko. W prosty sposób można też wykonać elegancką pufę, która sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w przedpokoju. Najprościej pufy jest wykonywać z dość twardych i stabilnych materiałów, które następnie wystarczy udekorować własnoręcznie uszytym pokrowcem.

W taki sposób można samodzielnie zrobić pufę z butelek, włóczki czy z opony. Stosunkowo prosta w wykonaniu jest pufa z plastikowych butelek, ale oczywiście ten wielofunkcyjny mebel można też zaprojektować na bazie wielu innych materiałów. Wszystko zależy od tego, czy chcemy uzyskać komfortową pufę w formie fotela wypoczynkowego czy raczej bardziej stabilny mebel, który będzie nam służył na przykład jako stolik kawowy. Do wykonania miękkiej i wygodnej pufy wystarczy zgromadzić odpowiednią tkaninę (na pokrowiec), a także zdobyć materiał do wypełnienia pufy. Pufę można wypełnić na przykład specjalnym włóknem syntetycznym, ale można też sięgnąć po granulat styropianowy. Z pomocą takich materiałów wykonanie praktycznej pufy jest bardzo proste i na pewno w ten sposób wyczarujemy oryginalny mebel do swojego mieszkania.

Własnoręcznie wykonana pufa może oczywiście stanowić nie tylko praktyczny mebel, z którego będą mogli korzystać młodsi i starsi domownicy. Taka pufa może również pełnić rolę dekoracyjną naszego mieszkania, dlatego warto zadbać o ozdobienie jej ciekawym motywem. Można też wykonać pufę z materiałów, które na zasadzie kontrastu zestawimy z barwami dominującymi w naszym mieszkalnym wnętrzu. Na taką pufę samodzielnie można wykonać dodatkowo nietuzinkowy pokrowiec, na przykład na drutach lub na szydełku. Dzięki temu nasza pufa z butelek plastikowych, opony czy z wielu innych materiałów z całą pewnością będzie oryginalna i jedyna w swoim rodzaju. Mebel ten będzie też zwracać uwagę wszystkich odwiedzających nas gości.

(Visited 54 times, 1 visits today)