Jak samodzielnie nauczyć się języka niemieckiego?

nauka-jezyka-niemieckiegoNauka obcego języka nie musi być jedynie szkolną koniecznością. Jeśli zgłębiamy wiedzę na własny rachunek możemy mieć z tego samą przyjemność. Co potrzebujesz, aby stać się poliglotą? Przede wszystkim chęci. Ale zakładam, że ten warunek jest spełniony, skoro interesujesz się tym tematem. Drugim koniecznym warunkiem jest komputer z dostępem do internetu. A tam do wyboru do koloru kursów językowych – podstawy hiszpańskiego online, aplikacje do nauki angielskiego, podstawowe włoskie wyrażenia, rosyjskie słowa do matury, nauka francuskiego online, a nawet internetowa nauka języka migowego. To oczywiście nie wszystkie propozycje. Zabrakło w nich bowiem języka naszych zachodnich sąsiadów, czyli Niemców. Jak nauczyć się tej mowy w szybki, a zarazem efektywny sposób?

Przede wszystkim materiał do nauki musi zostać ograniczony do minimum i nakierowany przede wszystkim na praktykę. Innymi słowy trzeba się skoncentrować na nauce najbardziej przydatnych niemieckich słówek i zwrotów, które stosuje się w praktyce nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia, eliminując rzeczy rzadko lub w ogóle nieużywane. Laikowi ciężko jednak wiedzieć co jest istotne, a co nie. Dlatego najlepiej skorzystać z doświadczenia specjalistów. W przeciwnym wypadku ryzykujemy pogubienie się w gąszczu informacji i zniechęcenie do nauki.

Co więc zrobić? Najlepiej zapisać się na internetowy kurs języka niemieckiego. Po tej krótkiej formalności na podany adres e-mail otrzymasz pierwszą lekcję. Stanowi ona wprowadzenie do kompleksowo opracowanego kompendium wiedzy z języka niemieckiego w stopniu podstawowym. Jego autor starał się wytłumaczyć w nich zawiłości mowy naszych zachodnich sąsiadów, która do najłatwiejszych nie należy. Oczywiście to nie japoński, który dla wielu może wydawać się zupełną abstrakcją. Pewne zasady panujące w niemieckim nie występują jednak w polskim i początkowo mogą sprawiać pewne trudności w nauce. Wychodząc im naprzeciw wraz z lekcjami wysyłane są dodatkowe materiały i pomoce. Postępy jakie poczynisz będą zależały tylko i wyłącznie od twojego zaangażowania. Naukę możesz kontynuować w dowolnym czasie i z dowolną systematycznością. Jeśli kurs nie spełni twoich oczekiwań (mam nadzieję, że mówimy tylko teoretycznie), możesz w łatwy sposób zrezygnować z dalszych lekcji, zachowując materiały dotychczas otrzymane.

Internetowy kurs niemieckiego nie musi oczywiście być jedynym źródłem naszej wiedzy. Warty polecenia jest także sposób tak zwanego tysiąca słów. Niestety jest to metoda płatna. W zamian za wpłacone pieniądze otrzymujemy linki do nagrań audio z najczęściej używanymi niemieckimi słówkami. Każde z nich słyszymy najpierw po polsku, następnie trzykrotnie po niemiecku i na koniec jeszcze raz w ojczystym języku. Nagrania możemy odsłuchiwać zarówno na komputerze, jak telefonie. Kurs jest bowiem tak skonstruowany, że możemy z niego korzystać w każdej wolnej chwili. Będzie on bardzo dobrym dopełnieniem wcześniej opisanej nauki.

Na koniec najważniejsza rada. Przystępując do nauki języka musisz uzbroić się w cierpliwość. Nie ma możliwości opanowania wszystkich informacji od razu. Narzuć sobie takie tempo nauki, aby przynosiła ona faktyczne rezultaty.

(Visited 33 times, 1 visits today)